Protokół Buhnera jest naturalne i skuteczną metodą leczenia boreliozy. Polega na wykorzystaniu w leczeniu ziół. Borelioza jest chorobą w której diagnostyka i leczenie nie są łatwe. Brak wykrycia boreliozę oraz jej leczenia powiązane jest wystąpieniem poważnych powikłań. Protokół Buhnera wykorzystuje rośliny o działaniach antybiotycznych jest bezpieczny, ponieważ można go stosować bez objawów wystąpienia efektów ubocznych. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/protokol-buhnera-leczenie-infekcji-bakteryjnych-ziolami/ 

Borelioza – czym jest i jakie są jej objawy? 

Borelioza jest schorzeniem bakteryjnym, które wywołane jest przez borrelia burgdorferi. Jest to bakteria, która przenosi się przez kleszcze, a zatem do zakażenia dochodzi w efekcie ukąszenia kleszcza, który jest nosicielem tej właśnie bakterii. 

Gdy dojdzie do namnażania się bakterii, wówczas rozwija się choroba. Jej objawy są dość charakterystyczne, ponieważ wokół miejsca ukąszenia pojawia się rumień. Ma on charakterystyczny, powiększający się z upływem czasu rozmiar, jest wędrujący i może pojawić się w innych lokalizacjach ciała. 

Wraz z pojawieniem się rumienia mogą pojawić się też objawy takie jak: 

  • zaburzenie widzenia
  • bóle stawów i mięśni
  • sztywność stawów
  • zawroty głowy
  • problemy z mową
  • paraliż mięśni twarzy 

Najpoważniejszym powikłaniem boreliozy jest zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, porażenie nerwów czaszkowych, niedowłady, fibromialgia, drżenie mięśniowe, a także zaburzenia pamięci. 

Dlaczego leczenie boreliozy jest tak trudne? 

Borelioza leczona jest z antybiotykami, sposobów leczenia jest dokładnie dwa. Część lekarzy to zwolennicy jednorazowej, krótkotrwałej antybiotykoterapii. Inni uznają wyższość długotrwałej antybiotykoterapii. Model leczenia zależny jest też od postaci boreliozę oraz tego, jakie narządy zostały zaatakowane przez bakterie. Trudność w leczeniu wynika głównie z narastającej odporności bakterii na antybiotyki, przed co leczenie bardzo często staje się nieskuteczne.

Protokół Buhnera – leczenie ziołami 

Stephen Buhner to znany na całym świecie fitoterapeuta. Opracował on protokół leczenia polegający na leczeniu boreliozy ziołami. Wykorzystał on rośliny o właściwościach antybiotyczny. Naturalny rodzaje antybiotyków nie służy jedynie do bezpośredniego zwalczania bakterii chorobotwórczych, ale też kompleksowego wzmocnienia układu immunologicznego. 

Zobacz też: http://www.niezawal.pl/apiterapia-czym-jest-i-jak-dziala/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here