Najważniejsze informacje o kriolipolizie

Czym jest kriolipoliza? Kriolipoliza to zabieg, który zdobywa szerokie grono zwolenników. Polega na zamrażaniu tłuszczu, doprowadzając do zredukowania podskórnej tkanki tłuszczowej. Jest to znacznie mniej inwazyjne niż liposukcja oddziaływanie na organizm z zewnątrz w celu poprawienia sylwetki. Poniżej kilka słów więcej o tym, jak dokładnie wygląda taki zabieg i czy warto się na niego zdecydować?

Na czym polega kriolipoliza?

Kriolipoliza przeprowadzana jest za pomocą specjalnego aparatu, którym przesuwamy po kolejnych partiach ciała. Zabieg nie powoduje dolegliwości bólowych, nie ingeruje też w wewnętrzne powłoki ciała. Aparat przesuwający się po powierzchni skóry powoduje zamrożenie komórek tłuszczu zawartych pod skórą. W efekcie, komórki tłuszczowe rozpadają się, a po niedługim czasie zostają usunięte z organizmu w wyniku naturalnych procesów metabolicznych. Zabieg stosuje się na biodrach, brzuchu, ramionach oraz pośladkach.

Czy usuwanie tłuszczu za pomocą zimna jest bezpieczne?

Pacjentom poddającym się zabiegowi kriolipolizy często przychodzą do głowy pytania, czy zamrażanie kawałków ciała jest bezpieczne dla organizmu? Jeśli komórki tłuszczowe zamrażają się i w efekcie rozpadają się, to co dzieje się z sąsiadującymi z nimi komórkami nerwowymi oraz krwią i samą skórą? Otóż skóra, mięśnie, krew oraz narządy wewnętrzne pozostają całkowicie bezpieczne.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty kriolipolizy?

Pacjenci relacjonują, że pierwsze widoczne efekty pojawiły się już po 2 tygodniach regularnego stosowania kriolipolizy. Jednak na pełne efekty zabiegów należy poczekać aż do szóstego tygodnia. Wówczas już można spodziewać się docelowej utraty od 25 do 45  procent grubości warstwy tłuszczu. Ważne jest, aby wykonywać zabieg w sprawdzonych gabinetach, w których pracują osoby posiadające doświadczenie w posługiwaniu się specjalistycznym sprzętem do kriolipolizy. Pamiętajmy przy tym, że efekty zabiegu utrzymują się trwale, o ile jesteśmy gotowi do zmiany trybu życia oraz nawyków żywieniowych.

Odchudzanie zimnem – przeciwwskazania

Nie poleca się stosowania zabiegu przez osoby cierpiące na schorzenia skóry, a także przez kobiety, które mają aktualnie miesiączkę. Zabiegi powinny być również wstrzymane na czas ciąży oraz karmienia piersią. Tradycyjnie również przeciwwskazaniem są nowotwory. W okresie stosowania zabiegów nie należy jednocześnie korzystać z komory krioleczniczej.

*Informacje opracowane na podstawie informacji dostarczonych nam przez specjalistów zajmujących się przeprowadzaniem zabiegów kriolipolizy we Wrocławiu, w klinice Coco Time: https://coco-time.pl/kriolipoliza/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here