Początkujący na siłowni

Osoby, które zaczynają ćwiczyć na siłowni są w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ nie wiedzą praktycznie nic o treningu siłowym. Z jednej strony jest to minus, ponieważ muszą się dopytywać starszych i bardziej doświadczonych kolegów, jednak nie ma co mówić, że ci co zaczynają mają tylko źle, ponieważ jak pokazują badania. Osoby, które zaczynają ćwiczyć na siłowni od podstaw mają największe przyrosty jeśli chodzi o mięśnie. Jest to spowodowane tym, że zasoby, które mają w swoim organizmie zostają przeznaczone na budowanie mięśni, a także jest to nowy bodziec dla organizmu, a także szok i w takim wypadku ciało zaczyna samo przyzwyczajać do nowego i zaczyna budować mięśnie. Osoby, które chodzą regularnie na siłownie na pewno to wiedzą, że najwięcej mięśni zbudowały w okresie do pół roku po zaczęciu ćwiczyć. Jest to bardzo ciekawe i warto udać się na siłownie, a jeśli ma się trenera to warto udać się z nim, ponieważ pokaże on jak dobrze wykonywać ćwiczenia żeby nie zrobić sobie krzywdy, a nikt nie chciałby po paru miesiącach na siłowni doznać kontuzji, a także podpowie wszystko jeśli chodzi o trening i o dietę, bo najwięcej zyskają te osoby, które będą miały dobrze rozpisany trening, a także będą znały podstawy związane z dietą, ponieważ w przypadku treningu siłowego to ona odpowiada za samopoczucie i za to jak szybko budowane są mięśnie. Jednak jeśli kogoś nie stać na to żeby udać się na siłownie warto poznać podstawy związane właśnie z treningiem i dietą żeby mieć już jakieś pojęcie.

1. Ile powinien trwać trening na siłowni
Jest to pierwszy punkt i nowa osoba, która idzie na siłownie nie wie po prostu czy ma tam być 3 godziny czy może 1 godzinę. Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie. Nowe osoby, które dopiero idą na siłownie będą przede wszystkim musiały nauczyć się techniki i przez to będą na pewno spędzały tam więcej czasu, ponieważ nauka techniki nie jest tak prosta jak się wydaje. Jednak jeśli się pominie ten fragment to badania pokazują, że dobry trening powinien trwać od 45 minut do 1,5 godziny. Jak widać rozstrzał jest bardzo duży i na pewno każdy w niego trafi. Jeśli ma ktoś więcej czasu to może po prostu siedzieć na siłowni trochę dłużej, a jeśli się spieszy to można po prostu po 45 minutach udać się do szatni i pójść do domu.

2. Ile razy w tygodniu ćwiczyć
Zależy to w głównej mierze od tego ile ma czasu dana osoba. Jeśli nie jest ktoś zawodowcem i ma czas codziennie to może chodzić 4 razy w tygodniu, żeby siłownia nie stała się pożeraczem czasu, tylko żeby miał czas także na inne przyjemności i atrakcje. Jeśli jednak nie ma ktoś za dużo czasu to może chodzić 3 razy w tygodniu na siłownie i ćwiczyć. Jednak warto wziąć pod uwagę fakt tego jak wyrabia się dana osoba z czasem i czy nie siłownia nie będzie jej przeszkadzała w codziennych obowiązkach, bo jeśli myśli ktoś, że jest w stanie chodzić 4 razy w tygodniu, a ma małe dziecko to może lepiej jednak rozpisać sobie trening na siłowni na 3 dni treningowe, żeby móc też jemu poświęcić trochę czasu i uwagi.

3. Ile partii na jednym treningu
Jeśli chodzi o początkujących to bardzo często można spotkać osoby, które ćwiczą codziennie na treningu to samo. Jeśli chodzi o mężczyzn to jest to klatka piersiowa i biceps, a jeśli chodzi o kobiety to tyłek. Robią to na każdym treningu i tylko czasami, raz na jakiś czas zmienią coś w swoim treningu. Jest to złe, ponieważ organizm potrzebuje do wzrostu harmonii i tylko na tej podstawie będzie szybko rósł. Prosty przykład jest taki, że jeśli ćwiczyłby ktoś tylko jedną rękę, a drugiej wcale to na tej ręce, które nie ćwiczy także zauważy efekty treningu, ponieważ trzeba pamiętać, że ciało to jedność. Warto trenować całe ciało na każdym treningu jeśli chodzi o początkujących.

4. Jak się odżywiać
Warto obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i na jego podstawie zobaczyć czy jest się na ujemnym bilansie, jeśli chce ktoś schudnąć, czy też na dodatnim jeśli chce ktoś przybrać na masie. Warto także kontrolować zjadane węglowodany, tłuszcza, a także białko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here