Naucz się skutecznie żonglować węglowodanami w diecie

Coraz więcej ludzi zaczyna być aktywnymi fizycznie. Jest to bardzo dobre posunięcie, ponieważ jeśli chce ktoś przeżyć bardzo długo, a przy tym być w dobrej formie to powinien właśnie ćwiczyć. Ćwiczyć można w przeróżny sposób i ciężko powiedzieć, że jeden jest lepszy od innego. Lepiej po prostu spróbować wszystkiego na własnej skórze i samemu zdecydować co będzie najlepsze dla organizmu. Jest to dość logiczne, jednak bardzo dużo osób szuka po prostu tego jedynego sposobu na wymarzoną sylwetkę. Jednak jeśli chce ktoś za wszelką cenę budować sylwetkę to powinien się także zastanowić nad tym co jest w życiu najważniejsze i jak się tak człowiek zastanowi do dochodzi do wniosku, że nie będzie to jednak umięśniona sylwetka, która będzie bardzo ładnie wyglądała jednak może ona utrudniać życie. Jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że człowiek chce być przede wszystkim zdrowy to powinien zwracać uwagę na takie rzeczy jak samopoczucie na treningu, a także po nim, a także na funkcjonalność danego treningu. Funkcjonalność to nie jest nic innego jak po prostu ruchy, czyli trzeba zauważyć czy dzięki treningowi można wykonywać dane ruchy prawidłowo i bezboleśnie.

Kalistenika
Jest to trening, który polega na ćwiczenia z własną masą ciała. Stał się on bardzo popularny w ostatnich latach i zyskał bardzo dużo fanów w całej Polsce. Jedni uważają, że trening z własną masą ciała da lepsze efekty niż trening na siłowni, a fani siłowni będą uważali odwrotnie. Jednak najważniejsze jest to żeby ćwiczyć prawidłowo i żeby nie robić sobie problemów w samopoczuciu. Przykładowe ćwiczenia do tego stylu to:
1. Ćwiczenia na klatę kalistenika
– pompki zwykłe
– pompki diamentowe
– pompki szerokie
– pompki na jednej ręce
2. Ćwiczenia na barki kalistenika
– stand hand
– stand hand z nogami na krześle
3. Ćwiczenia na plecy kalistenika
– podciąganie nachwytem
– podciąganie podchwytem
– podciąganie do karku

Jak widać jest bardzo dużo możliwości do treningu i czasami warto spróbować czegoś innego, a nie ograniczać się tylko do jednego rodzaju treningu.

Siłownia
Następne miejsce, gdzie można zbudować mięśnie to oczywiście siłownia. Jest to miejsce, gdzie jeśli idzie się pierwszy raz to można dostać kompleksów, ponieważ większość osób, które regularnie ćwiczą są po prostu dość duże. Warto jednak nie przejmować się tym jak wyglądają inni tylko założyć sobie sylwetkę idealna i do niej dążyć bez względu na to jacy są inni, a także co mówi na przykład rodzina. Siłownia jest to miejsce, gdzie na pewno trzeba mieć duża motywacje do ćwiczeń, a także wykształci się w człowieku systematyczność, ponieważ bez niej niestety ale z siłowni nic dobrego nie wyniknie. Warto zadbać o to, żeby być po prostu systematycznym i na tym powinno najbardziej zależeć osobie, która idzie na siłownie, ponieważ każdy może trzymać dietę i dobrze ćwiczyć, jednak jeśli będzie to robił z przerwami to niestety ale ciągle będzie się cofał i dochodził do tego samego momentu. Dzięki ćwiczeniom regularnym można zbudować bardzo dobrą sylwetkę w dość krótkim czasie. Przykładowe ćwiczenia, które będą budowały mięśnie to:
1. Ćwiczenia na klate siłownia
– Wyciskanie na ławce płaskiej
– Wyciskanie na maszynie
– Wyciskanie na ławce skośnej
– rozpiętki
2. Ćwiczenia na barki siłownia
– Wyciskanie żołnierskie
– Wznosy w bok
– Wznosy w przód
– Przyciąganie sztangi wzdłuż tułowia
3. Ćwiczenia na plecy siłownia
– Martwy ciąg
– Wiosłowanie sztangą
– Wiosłowanie na maszynie

Na siłowni jest również bardzo dużo ćwiczeń, które można wykonywać, jednak trzeba je wykonywać poprawnie jeśli mają one przynieść jakikolwiek rezultat. Jeśli nie jest ktoś pewny swojej techniki to warto żeby udał się po prostu do trenera, który wszystko pokaże i nie będzie trzeba się już martwić o technikę wykonywania ćwiczeń. Warto także łączyć siłownie i kalistenike, ponieważ jeśli się je połączy to może wyjść z tego naprawdę bardzo dobry, a także funkcjonalny trening, który przyniesie bardzo dużo korzyści, jeśli będzie się przede wszystkim regularnym w trenowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here