rękawiczki do biegania

Rękawiczki do biegania to wyrób, o którym nie wiemy, że go potrzebujemy, dopóki nie zaczniemy ich używać. Tak samo jak w chłodne dni nosimy rękawiczki, aby chronić dłonie przed mrozem, tak podczas treningu jest to nie tylko ważne, a nawet wskazane. W trakcie aktywności fizycznej na zimnym powietrzu dłonie są jeszcze bardziej narażone na jego negatywne działanie, co grozi odmrożeniem, a w konsekwencji chorobami całego organizmu. Jak chronić się przed mrozem podczas biegania? Jakimi parametrami się kierować podczas zakupu rękawiczek do biegania?

Jakie najważniejsze cechy powinny mieć rękawiczki do biegania?

Rękawiczki do biegania są inwestycją na lata, dlatego dobrze jest się przygotować na ich nabytek i nie kupować kota w worku. Przede wszystkim trzeba określić, w jakich temperaturach będziemy ich używać. Zwykłe modele są przeznaczone do temperatur w granicach od +5 do -5 st. C. Jeżeli wykonujemy treningi w zimniejszych warunkach, to należy wyposażyć się w modele specjalnie do tego przeznaczone. Dodatkowo ważne jest, żeby rękawiczki do biegania były dobrze dopasowane oraz łatwe w zakładaniu i ściąganiu, co w trudnych warunkach atmosferycznych może być kłopotliwe.

Kolejną kwestią są rozwiązania dopasowujące rękawiczki do biegania do różnych warunków pogodowych. Możemy zakupić rękawiczki wodoodporne lub chroniące przed wiatrem. Niektóre modele posiadają dodatkową warstwę ochronną, którą można zdjąć i schować u góry rękawiczek. Jeżeli biegamy ze smartfonem, to zdecydowanie polubimy się z rękawiczkami z palcami dostosowanymi do obsługi ekranów. Dla użytkowników kijów trekkingowych producenci zastosowali w rękawiczkach specjalne silikonowe nadruki we wnętrzu dłoni, żeby nie ślizgały się na rączce kija. Wybór rękawiczek do biegania zależy głównie od indywidualnych oczekiwań biegacza, jednak warto pamiętać, żeby wybierać modele specjalistyczne.

Czy warto używać rękawiczki do biegania?

Specjalistyczny sprzęt sportowy jest niezbędnym wyposażeniem każdego, kto poważnie traktuje swoje treningi. Biegacze, którzy nie zaprzestają aktywności w okresie zimowym, aby dbać o kondycję i odpowiednią temperaturę organizmu,  muszą chronić się przed mrozem. Rękawiczki do biegania w tym wypadku są niezbędne. Niestety, zwykłe dziane rękawiczki wełniane lub z włókien syntetycznych nie spełniają roli i nie są w stanie chronić dłoni podczas biegów na mrozie. Dlatego warto zainwestować w specjalistyczne rękawiczki do biegania i cieszyć się treningiem przez cały rok, nie martwiąc się zachorowaniami z powodu wyziębienia organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here