dbaj o siebie
fot: pixabay.com

Dzisiejsze czasy są dla nas bardzo wymagające. Żyjemy w ciągłym pędzie, przeładowani codziennymi obowiązkami. Staramy się spełniać oczekiwania wszystkich wokół – w pracy, w domu, wśród przyjaciół, a najbardziej zapominamy o sobie. To lekceważenie własnych potrzeb może się poważnie odbić na naszym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Najwyższy czas więc się zatrzymać, przypatrzeć swojemu codziennemu życiu i… zadbać o siebie. Poniżej omówimy kilka najczęściej zaniedbywanych sfer naszego życia, które przekładają się bezpośrednio na jakość naszego życia. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-dbac-o-siebie/

Śpij dobrze!

Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania. Jego chroniczny niedobór może w dłuższej perspektywie przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych. W krótszej zaś zarwana nocka jest przyczyną problemów z koncentracją, zmęczenia, zniecierpliwienia następnego dnia. Chociaż sen jest dla nas tak ważny, jest przez nas niekiedy całkiem bagatelizowany. Wydaje nam się, że jedna zarwana nocka to nic strasznego. Nie uświadamiamy sobie, że trakcie snu nasze ciało regeneruje się i odżywia. Bez tego procesu nie może prawidłowo funkcjonować. Ilość snu, jaką codziennie potrzebujemy to indywidualna kwestia. Jednak przyjęło się, że optymalny czas nocnego odpoczynku to 7-8 godzin. 

Wieczorny relaks

Oprócz samego snu ważne jest to, w jaki sposób się do niego przygotujemy.  Zrezygnujmy z korzystania z urządzeń elektronicznych co najmniej godzinę przed pójściem do lóżka. Wywietrzmy pokój. Pooddychajmy głęboko, pomedytujmy. Dobrze nam na pewno zrobią delikatne ćwiczenia, relaksująca joga. 

Odżywiaj swoje ciało

Zadbaj też o to, aby regularnie pić wodę, małymi porcjami w ciągu dnia. Optymalna dzienna ilość wody dla dorosłej osoby to 2 litry. Odżywiaj swoje ciało wartościowymi pokarmami. Postaraj się wprowadzać stopniowo, małymi krokami zdrowsze zamienniki ulubionych produktów, poszerzaj swoja dietę o nowe smaki. Możesz zacząć od codziennego odżywczego koktajlu warzywno-owocowego. Bardzo szybko zobaczysz pozytywne efekty, gdy przyjrzysz się swojej skórze, włosom, paznokciom. 

Przeczytaj też: http://www.pracowniapiekna.pl/jak-zdjac-hybryde/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here