Zdrowe jedzenie

Idealnie wyrzeźbiona sylwetka stała się czymś bardzo pożądanym w XXI wieku. Furorę robią nie tylko wszelakie diety cud i autorskie zestawy do treningów w domu, ale także suplementy i motywacyjne filmy, które podpowiadają, jak często ćwiczyć na siłowni. Ludzie chwytają się wszystkiego, żeby tylko zdobyć swój cel. Niestety, zazwyczaj osiąga go tylko garstka, wyjątkowo zdeterminowanych osób. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim nie pomaga tak zwany „słomiany zapał”. Nie widzisz efektów i od razu porzucasz wybraną wcześniej ścieżkę do smukłej sylwetki. Przypomina to nieco prawidłowość związaną z noworocznymi postanowieniami, które zostają porzucone już w trzecim tygodniu stycznia. Jak utrzymać motywację na odpowiednim poziomie przez cały czas? Na początku znajdź kogoś, kto pokaże Ci, jaki trening będzie optymalny dla Ciebie. Dobry trener personalny jest na wagę złota i nie warto żałować na niego pieniędzy. Ekspert podpowie Ci nie tylko, jak często ćwiczyć na siłowni, ale też, jak to robić prawidłowo. Dzięki temu nie nabawisz się kontuzji. Liczba treningów powinna być dostosowana do rodzaju celu – czy chcesz się odchudzić, czy ogólnie poprawić kondycję itp, ale także od stylu życia, a także obowiązków zawodowych. Źle dobrany plan treningów spowoduje, że szybko poczujesz zniechęcenie, bo na przykład zamiast rzeźbić piękne ciało, jedynie nadwyrężysz mięśnie. Pamiętaj, że na początku zawsze tryskasz entuzjazmem, ale mimo to lepiej zacząć realizować realny grafik, za to utrzymać go przez długi czas. Trener osobisty przyda się też, gdy chcesz popracować nad konkretną partią mięśni. Kobiety pragną zrzucić oponkę po ciąży, panowie wymodelować klatkę piersiową. Czasem chodzi o wyszczuplenie rąk. Życzeń może być wiele. Specjalista wtedy nie tylko dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń, ale też wytłumaczy, jeśli mamy jakieś wątpliwości, co do tego, jak nasze ciało się zmieni po długotrwałych treningach.
Warto także skonsultować dietę, jaką najlepiej stosować przy ćwiczeniach. Masz mieć przecież siłę i energię do działania, ale nie snuć się apatycznie po siłowni. Ważnymi produktami do budowania masy mięśniowej są białka. Dietetyk podpowie Ci, jakie odżywki wesprą Twój cel, a jakie mogą Ci zaszkodzić. Wiele osób żałuje pieniędzy na konsultacje ze specjalistami i szuka jedynie darmowych, zwykle dostępnych przez internet źródeł. Nie jest to samobójcza strategia, ale by osiągnąć swoje zamierzenia w byciu fit i je utrzymać, wsparcie ekspertów będzie nieocenione.

W kwestii tego, jak często ćwiczyć na siłowni, trzeba rozpatrzeć jeszcze dwa aspekty. Po pierwsze zwróć uwagę na dostępność fitness clubu, czy jest on blisko Twojego domu lub pracy, czy łatwo się tam dostaniesz. Nietrudno bowiem ulec pokusie porzucenia treningów, gdy wybierze się siłownię na drugim końcu miasta.

Inną, ale bardzo ważną kwestią, są finanse. Sprawdź, jakie benefity przysługują Ci w pracy. Do jednych z tańszych rozwiązań zaliczają się karty, które umożliwiają za jednym miesięcznym abonamentem wejście na przeróżne obiekty sportowe. Plusem jest także to, że nie trzeba zamykać się na jedną formę ruchu, do wyboru oprócz zajęć fitness i siłowni masz, na przykład, basen lub taniec.

By podnieść poziom entuzjazmu do uprawiania sportu, warto umawiać się na treningi z drugą osobą. Razem zawsze łatwiej pokonać lenia, raźniej także znosić pot i łzy wylewane na siłowni. Już nie musisz pytać samego siebie, jak często ćwiczyć na siłowni, bo zaczniesz chodzić tam z przyjemnością i nijako z automatu. Ćwiczenie w parze wprowadza także delikatny motyw rywalizacji, co działa motywująco. Wzajemna mobilizacja potrafi zdziałać cuda. Oczywiście, pod warunkiem, że nie przerodzi się w konkurencję pod tytułem, kto więcej i szybciej schudnie. Umiar należy zachować we wszystkim, a szczególnie, gdy w grę wchodzi zdrowie fizyczne. Dlatego, jeśli do tej pory Twoja aktywność ograniczała się do oglądania seriali w ulubionym fotelu, to w świat treningów wprowadzaj się stopniowo. Warto dać mięśniom czas, aby przyzwyczaiły się do nowego stylu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here