Skuteczne odchudzanie

Z zazdrością patrzymy na wspaniale wysportowane ciała spoglądające na nas z okładek kolorowych magazynów oraz ekranów telewizorów czy profili z social mediów lub portali społecznościowych. Bardzo często marzymy o tym aby wyglądać tak samo jednak nie mamy pojęcia od czego zacząć. Zapisujemy się do siłowni lub fitness clubu a na miejscu nie wiemy jak zacząć ćwiczyć oraz jak się w ogóle do tego zabrać. Często krążymy od jednej do drugiej maszyny nie wiedząc jak poprawnie wykonywać ćwiczenia oraz na jakie partie naszego ciała mają one oddziaływać – przez co nawet po roku naszych regularnych tam wizyt – nie widzimy żadnych efektów naszej pracy. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób borykających się z tym właśnie problemem jest udanie się po fachową pomoc oraz doradztwo do profesjonalnego trenera personalnego, który wytłumaczy nam jak ćwiczyć na siłowni oraz opracuje dla nas odpowiednia ćwiczenia na siłowni dla początkujących – tak abyśmy byli w stanie przyzwyczaić się do tego rodzaju treningów, poznać swoje możliwości oraz nauczyć się tego na jakie bodźce nasz organizm reaguje najlepiej.
Ćwiczenia na siłowni dla początkujących muszą być dostosowane do możliwości oraz wytrzymałości i wydolności organizmu osoby ćwiczącej – nie możemy od razu sięgać po bardzo wysokie obciążenie za pomocą którego łatwo jest zrobić sobie krzywdę – doznając urazu oraz kontuzji kiedy niewłaściwą techniką wykonamy jakieś ćwiczenie lub nie dostosujemy ciężaru do możliwości naszego organizmu.
Zwykle ćwiczenia na siłowni dla początkujących jakie polecają zawodowi trenerzy to tak zwane full body workouts czyli treningi całego ciała lub treningi obwodowe polegające na wykonywaniu całego obwodu różnych ćwiczeń – jedno po drugim- angażujących do pracy jak najwięcej grup mięśniowych całego naszego ciała. Zwykle wykonujemy tam przeskoki przez skakankę, podciągania na drążku lub na drabince – w zależności od tego czym w danej chwili dysponujemy, pompki, martwe ciągi, przysiady sumo – z szeroko rozstawionymi nogami, przysiady z obciążeniem na plecach oraz przysiady ze sztangą z przodu naszego ciała – na barkach, martwe ciągi obunóż oraz martwe ciągi na jednej nodze na każdą stronę, wyrzuty nogi w tył, które doskonale angażują do pracy nasze pośladki, unoszenia bioder z mini bands oraz z ciężarem na biodrach – może to być sztanga, hantla oraz kettlebell, tak zwane burpees oraz deski w przeróżnych wariantach – na przykład z naprzemiennym unoszeniem oraz prostowaniem rąk i nóg.
Ćwiczenia na siłowni dla początkujących – jest ich naprawdę wiele – pamiętajmy jednak aby odpowiednio dobrać ciężar naszego obciążenia do możliwości organizmu. Przed przystąpieniem do treningu siłowego zawsze – bezwzględnie oraz koniecznie należy wykonać rozgrzewkę a po jego zakończeniu dokładne rozciąganie całego ciała co pomoże uniknąć bolesnych napięć mięśni oraz bardzo silnie bolesnych zakwasów. Jest to także doskonały sposób na regenerację ćwiczonych partii mięśniowych oraz ich rozluźnienie. Ostatnio bardzo modnym sposobem jako doskonała alternatywa dla ćwiczenia na siłowni dla początkujących jeżeli nie ma ktoś dostępu do siłowni oraz pieniędzy na karnet bądź z innych przyczyn nie może tam się udać a bardzo chce ćwiczyć siłowo są ta zwane gumy oporowe dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać pełnowartościowy trening siłowy niemalże w każdych warunkach. Trening z gumami jest jednocześnie o wiele bardziej bezpieczny niż ten z wolnymi ciężarami lub maszynami jakie są dostępne na siłowni – przy których łatwo o kontuzję zwłaszcza kiedy nie do końca wiemy jak ich używać. Ponadto takie gumy zabrać możemy ze sobą niemal wszędzie ponieważ nie zajmują wiele miejsca. Zakup ich jest także stosunkowo niedrogi bowiem za cały zastaw dobrej jakości gum oporowych zapłacimy około stu do stu pięćdziesięciu złotych. Dzięki gumom sami możemy zmieniać opór jaki towarzyszy nam przy wykonywaniu ćwiczeń natomiast chcąc kupić hantle i ciężarki o różnym stopniu ciężkości musielibyśmy wydać znacznie więcej pieniędzy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/miss-fit.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here