Jak zwalczyć zaburzenia erekcji poprzez dietę

Dieta ma ogromny wpływ na niemal wszystkie sfery życia człowieka, dotyczy to również funkcji seksualnych. Zaburzenia potencji mogą mieć różnego rodzaju podłoże i zawsze warto zwrócić się z tym problemem do lekarza. Dobrze jest również zwrócić uwagę na dietę. Czy dostarczasz organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych? Może warto zacząć wspomagać się  naturalnymi składnikami o potwierdzonym pozytywnym wpływie na męskie funkcje płciowe? W naszym artykule podpowiadamy jakich substancji należy dostarczać organizmowi, by cieszyć się udanym życiem seksualnym.

Niewłaściwa dieta a problemy z erekcją

Problemy z osiąganiem i utrzymaniem wzwodu są często związane z nieprawidłowym poziomem testosteronu, czyli męskiego hormonu płciowego. Do aktywnej jego syntezy organizm potrzebuje cynku. Dostarczanie go w pokarmie powinno korzystnie wpłynąć na problemy z erekcją. Cynk znajdziesz m.in. w ciemnym pieczywie, kaszy gryczanej, chudym mięsie oraz w wątróbce. Ważna dla utrzymania pełnej sprawności seksualnej jest także witamina E, nazywana czasem witaminą płodności. Wzmacnia ona ścianki naczyń krwionośnych i zapobiega zaburzeniom w funkcjonowaniu układu naczyniowego, które tak często przyczyniają się do zaburzeń potencji. Witaminę E znajdziesz np. w nasionach słonecznika, migdałach, orzeszkach ziemnych i w szpinaku. Specjaliści przy problemach z erekcją radzą również zmienić rodzaj przyjmowanych węglowodanów. Warto zrezygnować z nadmiaru cukrów prostych i postawić na węglowodany złożone, które znajdziesz w kaszach, pieczywie razowym oraz nasionach strączkowych. Pod lupę należy wziąć również tłuszcze. Postaraj się zrezygnować z tłuszczów nasyconych, obecnych w fast foodach, oleju palmowym i margarynie. Zamiast tego dostarczaj swojemu organizmowi tłuszczów z ryb morskich, oleju rzepakowego lub sojowego, siemienia lnianego oraz orzechów włoskich.

L-karmityna na lepszy wzwód

W mechanizmie erekcji kluczową rolę odgrywa tlenek azotu, który jest syntetyzowany przy udziale aminokwasu l-argininy. Z wiekiem zapotrzebowanie na l-argininę rośnie, dlatego warto dostarczać ją w pokarmie. Do diety na potencję warto wprowadzić czerwone mięso, drób, jaja, owoce morza, orzechy i nasiona słonecznika, które zawierają sporo l-argininy. L-argininę często spotyka się również w suplementach na potencję, opartych na naturalnych składnikach

Ekstrakt z żeń-szenia czyli naturalna Viagra

Korzeń żeń-szenia to najbardziej popularny składnik, który kojarzy się wielu osobom ze zwalczaniem zaburzeń erekcji. Żeń-szeń jest bogatym źródłem ginsenozydów, substancji zwiększających uwalnianie w organizmie tlenku azotu. Z kolei tlenek azotu wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych, który jest niezbędny by osiągnąć wzwód. Żeń szeń podnosi libido, przyspiesza rekonwalescencję po chorobach i urazach, niweczy zmęczenie zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Łagodzi stany napięcia nerwowego, które mogą być przyczyną zaburzeń potencji. Dzięki tym wszystkim właściwościom, żeń-szeń świetnie sprawdza się jako remedium na zaburzenia potencji. Warto zatem rozważyć jego suplementację.

Ekstrakt z owoców cytryńca chińskiego na poprawę funkcji seksualnych

Cytryniec chiński znany jest z tego, że podobnie jak żeń-szeń wspomaga organizm w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego. Pomaga zwalczyć osłabienie, niepokój i rozdrażnienie. Łagodzi stany przemęczenia i poprawia ogólną kondycję zarówno ciała, jak i ducha. Wszystkie te właściwości związane są z dużą zawartością lignanów w cytryńcu chińskim. Stymulują one układ nerwowy. regularne przyjmowanie suplementów z ekstraktem z owoców cytryńca chińskiego pozwala wyregulować gospodarkę hormonalną, co również wpływa korzystnie na problemy z potencją.

Buzdyganek naziemny podnosi poziom testosteronu

Według badań naukowych, regularne przyjmowanie suplementów, zawierających buzdyganek naziemny, to naturalny sposób na poprawienie jakości życia seksualnego. Buzdyganek zawiera m.in. polifenole, indole i saponiny, które pośrednio wpływają na zatrzymanie mechanizmów rozpadu testosteronu. Związki zawarte w tym zielu stymulują lutropinę – hormon odpowiadający z kolei za produkcję testosteronu. Zatem dzięki suplementacji buzdyganka, testosteron jest w mniejszym stopniu niszczony i zarazem dochodzi do stymulacji jego syntezy.  Dodatkowo w buzdyganie znajduje się protodioscyna, czyli substancja, która odpowiada za pobudzenie seksualne. Efekty podniesienia męskich zdolności seksualnych są wyraźnie zauważalne już po kilku dniach przyjmowania suplementów. Buzdyganek naziemny ma jeszcze wiele innych ciekawych właściwości. Powinny wypróbować go pary, które mają problem z zapłodnieniem.

Ekstrakt z szafranu – afrodyzjak na niepłodność

Również szafran sprawdzi się u mężczyzn, którzy walczą z niepłodnością. Potwierdzono, że regularne przyjmowanie ekstraktu przez kilka miesięcy zwiększa procent morfologicznie prawidłowych plemników i powoduje znaczny wzrost ich ruchliwości. Oczywiście poza tym ekstrakt z szafranu pobudza libido i ułatwia osiągnięcie erekcji. Uznawany jest za afrodyzjak.

Źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here