Konsultacja z psychologiem przez internet

Pandemia koronawirusa sprawiła, że światowa gospodarka stanęła przed obliczem ogromnego kryzysu. Szybko doceniono innowacyjną technologię i wykorzystanie internetu. W sieci zaczęły funkcjonować branże, które dotychczas mogły trwać jedynie poprzez bezpośredni kontakt z klientem – przynajmniej tak się wszystkim wydawało. Dzisiaj z powodzeniem specjaliści prowadzą psychoterapię drogą online, co jeszcze do niedawna wydawało się totalną abstrakcją. Czy taka forma spotkań ze specjalistą ma sens? Przedstawiamy zalety rozmów z psychologiem poprzez internetowe łącze.

Poprawa jakości życia przy zachowaniu pełnej prywatności

Dyskrecja to priorytet, jeśli weźmiemy pod uwagę usługi, jakie oferuje psycholog online. Wiele osób po prostu wstydzi się udać na wizytę i rozmawiać z obcą przecież osobą o swoich przeżyciach, traumach czy kompleksach. Nie ma w tym nic dziwnego! Zamawiając wizytę online u psychologa, możemy natomiast pozostać w domowym zaciszu, co sprzyja zachowaniu psychicznego komfortu w trakcie rozmowy ze specjalistą od zdrowia psychicznego. 

Oszczędność czasu i całkowity komfort realizacji terapii

Psychoterapia online może odbywać się przy zachowaniu dokładnie takiego samego standardu i jakości świadczonych usług, jak podczas wizyt w gabinetach stacjonarnych. To przecież wiedza i umiejętności psychologa są tutaj najważniejsze, a nie miejsce, w jakim przeprowadzana jest rozmowa. Pacjent zyskuje natomiast czas, bo nie musi nawet wychodzić z domu, by poprawić jakość swojego życia, nie traci też czasu na dojazdy.

Pamiętajmy, że po pomoc do psychologa zwracają się bardzo często osoby,  u których rozpoznaje się stany lękowe albo depresyjne. Ci pacjenci bardzo często wręcz obawiają się kontaktu bezpośredniego z ludźmi i znacznie bezpieczniej czują się we własnych „czterech kątach”.

Krótszy czas oczekiwania na wizytę

W sieci do dyspozycji jest znacznie więcej specjalistów, bo przecież nikogo nie ogranicza w niej  lokalizacja, w jakiej aktualnie się przebywa. Dzięki temu można korzystać z psychoterapii z najlepszymi specjalistami, a nie tylko tymi, którzy są akurat dostępni w danym mieście. Psycholog online to też doskonały sposób na terapię dla osób z małych miejscowości i terenów wiejskich, w których na profesjonalną pomoc nie zawsze można liczyć. Okazuje się, że to też optymalna opcja dla tych, którzy mieszkają poza granicami ojczyzny, a bariera językowa nie pozwala im na rozpoczęcie terapii na obczyźnie.

Jedno jest pewne – bez względu na formę realizacji psychoterapii, warto ją podjąć. Nierzadko terapie trwają długo, ale zawsze przynoszą pozytywne efekty. Jeśli czujesz, że wymagasz specjalistycznej pomocy, nie zwlekaj i walcz o własne zdrowie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak walczyć z egzemą?
Następny artykułGuma ksantanowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here