tenis

Tenis to jedna z najlepszych gier do jakiej dzisiaj mamy dostęp bez najmniejszego problemu. Wymaga dobrej kondycji fizycznej, jak również zaangażowania. Osoby, które chcą grać w tą dyscyplinę sportową muszą mieć także odpowiednie rakiety do tenisa. Osoby, które nie mają doświadczenia z tym sportem nie wiedzą jak dokładnie należy dobierać rakiety, aby móc w pełni cieszyć się uprawianiem tego sportu.

Co należy wiedzieć o wadze rakiety tenisowej?

Biorąc pod uwagę zakup takiego produktu należy pamiętać o wadze takiego produktu. Tak, bowiem rakiety do tenisa dzieli się ze względu na ich wagę. Przy czym dobór odpowiedniej zrównoważonej rakiety świadczy także o umiejętnościach poszczególnych osób. Ogólnikowo można powiedzieć, że im rakieta jest cięższa, tym umiejętności zawodnika muszą być większe. Wszystko dlatego, że zawodnik będzie musiał wziąć większy zamach, który zrównoważy jego postawę i w odpowiedni sposób wyprowadzi ruch na korcie. Biorąc pod uwagę wagę rakiety dzieli się na:

  • do 265 gramów – dedykowane są one dla pań, które stawiają pierwsze kroki na korcie i zdecydowanie będą wyprowadzać krótkie zamachy,
  • do 285 gramów – te przeznaczone są dla panów, które również pierwszy raz wchodzą na kort i będą uczyć się wyprowadzać także krótkie zamachy,
  • 265 – 285 gramów – zamach średni dla kobiet średnio grających,
  • 285 – 300 gramów – kobiety i mężczyźni średnio grający z zamachem średnim,
  • 300 gramów – zamach długi dla prawdziwych profesjonalistów, niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z kobietą, czy też z mężczyzną.

Wyważenie rakiety do tenisa

Kupując rakiety do tenisa należy wspomnieć również o odpowiednim balansie, czy też wyważeniu. Nie można zapomnieć o tym, że jest to zupełnie inna sprawa niż waga samej rakiety. Cięższe rakiety mają lepszy balans, dzięki czemu manewrowanie rakietą na korcie jest o wiele lepsze. W przypadku rakiet o mniejszej wadze balans jest położony bardziej na większą rotację piłki. Rakiety, biorąc pod uwagę balans, dzieli się na:

  • balans na główkę – powyżej 33 cm,
  • balans neutralny – 32 – 33 cm
  • balans na rączkę – poniżej 32 cm.

Dobór odpowiedniej rakiety do grania nie jest łatwy. Jeżeli ktoś nie ma w tym odpowiedniego doświadczenia, to koniecznie powinien zwrócić się o pomoc do odpowiedniego profesjonalisty. Dobrze dobrana rakieta będzie przynosiła większą korzyść i będzie ułatwiała lepszą grę na korcie. Po dobrą rakietę należy udać się do profesjonalnego sklepu sportowego, gdzie można otrzymać różnego rodzaju rakiety do grania dla wszystkich.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/miss-fit.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here