tenis

Tenis to jedna z najlepszych gier do jakiej dzisiaj mamy dostęp bez najmniejszego problemu. Wymaga dobrej kondycji fizycznej, jak również zaangażowania. Osoby, które chcą grać w tą dyscyplinę sportową muszą mieć także odpowiednie rakiety do tenisa. Osoby, które nie mają doświadczenia z tym sportem nie wiedzą jak dokładnie należy dobierać rakiety, aby móc w pełni cieszyć się uprawianiem tego sportu.

Co należy wiedzieć o wadze rakiety tenisowej?

Biorąc pod uwagę zakup takiego produktu należy pamiętać o wadze takiego produktu. Tak, bowiem rakiety do tenisa dzieli się ze względu na ich wagę. Przy czym dobór odpowiedniej zrównoważonej rakiety świadczy także o umiejętnościach poszczególnych osób. Ogólnikowo można powiedzieć, że im rakieta jest cięższa, tym umiejętności zawodnika muszą być większe. Wszystko dlatego, że zawodnik będzie musiał wziąć większy zamach, który zrównoważy jego postawę i w odpowiedni sposób wyprowadzi ruch na korcie. Biorąc pod uwagę wagę rakiety dzieli się na:

  • do 265 gramów – dedykowane są one dla pań, które stawiają pierwsze kroki na korcie i zdecydowanie będą wyprowadzać krótkie zamachy,
  • do 285 gramów – te przeznaczone są dla panów, które również pierwszy raz wchodzą na kort i będą uczyć się wyprowadzać także krótkie zamachy,
  • 265 – 285 gramów – zamach średni dla kobiet średnio grających,
  • 285 – 300 gramów – kobiety i mężczyźni średnio grający z zamachem średnim,
  • 300 gramów – zamach długi dla prawdziwych profesjonalistów, niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z kobietą, czy też z mężczyzną.

Wyważenie rakiety do tenisa

Kupując rakiety do tenisa należy wspomnieć również o odpowiednim balansie, czy też wyważeniu. Nie można zapomnieć o tym, że jest to zupełnie inna sprawa niż waga samej rakiety. Cięższe rakiety mają lepszy balans, dzięki czemu manewrowanie rakietą na korcie jest o wiele lepsze. W przypadku rakiet o mniejszej wadze balans jest położony bardziej na większą rotację piłki. Rakiety, biorąc pod uwagę balans, dzieli się na:

  • balans na główkę – powyżej 33 cm,
  • balans neutralny – 32 – 33 cm
  • balans na rączkę – poniżej 32 cm.

Dobór odpowiedniej rakiety do grania nie jest łatwy. Jeżeli ktoś nie ma w tym odpowiedniego doświadczenia, to koniecznie powinien zwrócić się o pomoc do odpowiedniego profesjonalisty. Dobrze dobrana rakieta będzie przynosiła większą korzyść i będzie ułatwiała lepszą grę na korcie. Po dobrą rakietę należy udać się do profesjonalnego sklepu sportowego, gdzie można otrzymać różnego rodzaju rakiety do grania dla wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here