Na narty samochodem

Wyjazd na narty to niewątpliwie jeden z najlepszych pomysłów na ferie zimowe. Mimo że w Polsce znajduje się sporo dobrze przygotowanych stoków, warto ruszyć nieco dalej. Czechy, Austria czy Włochy kuszą nie tylko doskonałą infrastrukturą turystyczną, ale również wspaniałymi trasami zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Wspólnie z ITAKĄ sprawdziliśmy co proponują te trzy narciarskie destynacje.

Czechy na narty, czyli blisko granicy

Opcja wyjazdu na narty z dojazdem własnym do czeskich Karkonoszy wydaje się szczególnie atrakcyjna ze względu na bliskość granicy. Mieszkańcy województw południowych mają naprawdę niedaleko, zwłaszcza z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Dojazd jest zatem łatwy i dość szybki, a już na miejscu czekają na amatorów białego szaleństwa wspaniałe trasy i wyciągi narciarskie. Co ciekawe, w związku z tym, że Czesi uwielbiają nie tylko zjeżdżać, to można też skorzystać z tras biegowych.

W ofercie biura podróży są propozycje hoteli zlokalizowanych niemal przy samych stokach, w których po całym dniu można się odprężyć w jacuzzi lub saunie, a nawet skorzystać z masażu. Narty w Czechach okazują się także kuszące ze względu na niewysokie ceny.

Słynne austriackie ośrodki narciarskie zapraszają

austriackie ośrodki narciarskie

Austria od lat przyciąga miłośników nart z całego świata, również z naszego kraju. Trudno się temu dziwić, ponieważ jazda z widokiem na krajobrazy alpejskie z pewnością daje wiele satysfakcji. To byłoby jednak niemożliwe, gdyby nie perfekcyjne przygotowanie stoków.
O śnieg martwić się nie trzeba, bo działa też sztuczne naśnieżanie. Dużym walorem austriackich tras okazują się nowoczesne systemy wyciągów o dużej przepustowości. Dlatego nie stoi się w długich kolejkach w oczekiwaniu na wjazd, ale praktycznie przez cały dzień można oddać się swojej pasji. Mało tego, dostępne są nawet trasy przeznaczone do jazdy nocnej – bezpieczne i dobrze oświetlone.

A co po zejściu ze stoku? Propozycje après ski okazują się równie interesujące. Od relaksu w kompleksach termalnych do oferty restauracji serwujących słynne dania kuchni austriackiej.

Skąpane w słońcu stoki włoskie

Włoskie stoki

Włochy na narty z dojazdem własnym mają też wielu zwolenników, którzy doceniają przede wszystkim stabilność pogody. O ile w Austrii często pada śnieg, to we Włoszech z reguły jeździ się w promieniach słońca. Jednak to nie wszystko, ponieważ trasy nadają się dla każdego narciarza bez względu na jego poziom zaawansowania. Można nawet skorzystać z oferty szkółek narciarskich, a przy braku sprzętu z wypożyczalni.

Włoskie stoki okazują się wyjątkowo przyjazne dla całych rodzin. Nowoczesna infrastruktura przyciąga tych, którym zależy na bezproblemowym wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here