Co jeść przed bieganiem

Istnieje kilka takich bardzo efektywnych ćwiczeń, które warto włączyć niemalże do każdego treningu na biceps. Większość z nich jest dobrze znana wszystkim osobom regularnie trenującym na siłowniach, ale niektóre z nich są bardziej nietypowe i początkowo mogą zaskoczyć nawet doświadczonych zawodowców w tej materii. Ćwiczenia na biceps siłownia na siłownia kojarzą się zwykle z nudnym podnoszeniem hantli (ewentualnie sztangi), a jednak można je sobie w taki sposób urozmaicić, aby cały trening nie był w żadnej mierze nudny – stał się wyzwaniem dla całego ciała, a nie tylko i wyłącznie samych bicepsów. Bo o to właśnie powinno chodzić w trenowaniu! Nikt nie ćwiczy na siłowni wyłącznie w celu osiągania lepszej sylwetki – to dobra motywacja na początek, ale później trzeba ją czymś podtrzymać. Najlepiej więc stworzyć z ćwiczeń swoją nową pasję, by oddawać się jej w pełni i to w każdej wolnej chwili. Pięknie wyrzeźbione i muskularne bicepsy staną się już wtedy wyłącznie efektem ubocznym. A jak je sobie wypracować?

O ile kobietom i dziewczynom nie zależy jakoś specjalnie na rozbudowywaniu bicepsów, tak dla mężczyzn są one jedną z najważniejszych partii – to ich priorytet, na którym potrafią się skupiać dosłownie na każdym treningu. Nie tędy jednak droga! Nie wolno ćwiczyć mięśni zbyt często, bo zazwyczaj kończy się to przetrenowaniem i nie jest wcale gwarancją najlepszych efektów. Wbrew pozorom mięśnie nie rosną podczas wykonywania ćwiczeń. Do ich rozbudowy dochodzi podczas samej regeneracji, czyli w dniach występujących między jednostkami treningowymi, w których człowiek stara się odpocząć i zmobilizować do dalszej pracy. Potrzeba czasu na to, aby uszkodzone włókienka mięśniowe mogły się odbudować, nadbudować i tym samym wpłynąć na wielkość mięśni. Jeżeli więc trenujący mężczyzna będzie je dzień w dzień katować, byleby tylko przyspieszyć rozrost bicepsów, efekt może być odwrotny, bo włókna nie będą mieć czasu na to, aby się rozrosnąć. Dobry trening to mądry trening. Ćwiczenia na wybraną grupę mięśniową nie powinny być wykonywane częściej niż trzy razy w tygodniu. Między jednostkami treningowymi należy umieścić przynajmniej jeden dzień przerwy i poświęcić go na kompletną regenerację. Jeżeli jednak po takim wypoczynku mięśnie dalej będą boleć, należy dać im więcej czasu i wykonać ćwiczenia na biceps siłownia dopiero w momencie, gdy całkowicie się one zregenerują.

Trzeba też pamiętać o tym, że wydzielanie osobnych jednostek treningowych w celu wykształtowania większych bicepsów często nie ma większego sensu. Dlaczego? Ponieważ jest to taka grupa mięśniowa, którą aktywuje większość ćwiczeń wykonywanych na górne partie ciała. Bicepsy pracują bardzo mocno podczas treningu pleców, a zwłaszcza tych ich aktonów, które występują niemalże przy szyi. Zostają zaangażowane do ciężkiej pracy także przy niektórych ćwiczeniach na klatkę piersiową, a nawet przy treningu nóg są częściowo obciążane, bo pomagają w utrzymywaniu sztangi na barkach lub w przytrzymywaniu hantli w dłoniach. Na co dzień bicepsy też nie mają łatwego życia. Biorą czynny udział niemalże we wszystkich typowych aktywnościach fizycznych, bo są angażowane nawet przy podnoszeniu siatek z zakupami, przenoszeniu większych ciężarów czy… odkurzaniu! Nie wolno ich przemęczać, bo w ten sposób ich wzrost zostanie tylko zahamowany. Jeśli ktokolwiek chce je trenować w oddzielnej jednostce treningowej, powinien to robić maksymalnie dwa razy w tygodniu, choć już jeden trening najczęściej w zupełności wystarcza.

A jakie są najlepsze ćwiczenia na biceps siłownia? Wśród tych wszystkich ruchów mających na celu zmobilizować mięśnie rąk do pracy, nagrodę za najlepsze działanie otrzymuje oczywiście uginanie przedramion. Jak wykonać to ćwiczenie? Można to zrobić na dwa sposoby – albo przy użyciu hantli, albo z pomocą sztangi. Wybrane obciążenie należy złapać podchwytem, wykonując tutaj dłońmi tzw. rotację zewnętrzną i przytrzymując je w prostopadle do ciała, a następnie unieść je tak, aby znalazło się ono równolegle do sylwetki. Takie ćwiczenie można wykonać w czterech-pięciu seriach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here