Naturalne wybielanie zębów

Jeżeli zależy nam na rozjaśnieniu odcienia zębów, nie musimy od razu udawać się do dentysty na profesjonalne wybielanie. Można spróbować zastosować domowe metody, które są równie skuteczne, a do tego naturalne. Aby jednak efekt utrzymał się jak najdłużej powinniśmy wyzbyć się szkodliwych nawyków, takich jak picie czerwonego wina, mocnej herbaty, kawy czy palenia tytoniu.

Naturalne wybielanie zębów w domu – jakich produktów użyć?

Skórka pomarańczy

Skórka pomarańczy, a dokładniej jej ‚błonka’ która znajduje się wewnątrz, pomiędzy zewnętrzną warstwą skórki a miąższem owocu. Ten właśnie element jest znakomitym, naturalnym środkiem, który ma właściwości wybielające zęby.

Jak to używać? Wystarczy wspomnianą ‚błonkę’ wcierać w zęby przez około minutę. Następnie powinniśmy odczekać 30 minut i dopiero umyć zęby.

Truskawki i soda oczyszczona

Kolejna skuteczna metoda to wykonanie domowej pasty do wybielania, która składa się z truskawek i sody oczyszczonej. Truskawki, a dokładnie ich pestki są świetnym środkiem wybielającym.

Jak wykonać taką pastę? Truskawki należy zmiażdżyć, a następnie wymieszać z sodą oczyszczoną. Powstałą pastę należy nałożyć na zęby i pozostawić na około 30 minut. Po upływie tego czas spłukujemy ją i myjemy zęby. Taki produkt można stosować maksymalnie raz w tygodniu, nie częściej.

Przeczytaj też: http://www.anianotuje.pl/najczestsze-problemy-starzejacej-sie-skory-jak-im-zaradzic/

Węgiel aktywny w proszku

Węgiel aktywny znajdziemy praktycznie w każdej aptece. Wystarczy otworzyć kapsułkę, w której środku znajduje się dany składnik i umieścić go na szczoteczce do zębów. Zęby szczotkujemy podobnie jak z pomocą klasycznej pasty do zębów.

Pozostałe metody naturalnego wybielania zębów

Aby nasze zęby stały się bielsze, powinniśmy każdego dnia jeść kawałek papai lub jabłko. Te dwa owoce, nie dość że wzmacniają zęby to jeszcze je rozjaśniają.

Kolejna metoda to zaparzenie dwóch łyżek liści szałwii w szklance wrzącej wody. Powstały napar pozostawiamy do ostygnięcia, a następnie przepłukujemy nim jamę ustną.

Ostatni sprawdzony sposób to zmieszanie dwóch łyżek wody utlenionej z jedną łyżką stołową wody. W takiej miksturze moczymy wacik, a następnie delikatnie przecieramy nim zęby. Po tej czynności całą jamę ustną, należy przepłukać dużą ilością wody.

Źródło: https://byrosann.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here