Skuteczne odchudzanie

Coraz więcej ludzi podąża za trendem zdrowego odżywiania i dbania o swoją sylwetkę. Wiele osób podejmuje niekiedy niełatwe decyzje o zmianie swojej diety i wprowadzeniu ćwiczeń, które pozwoliłyby szybciej schudnąć.
Aby pozbyć się zbędnych kilogramów ważna jest dobrze zbilansowana dieta. Powinna zawierać wiele białka, warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych. Oczywiście nie możemy zapominać także o tłuszczach, jednak tylko tych, które są zdrowe, takie jak oliwa z oliwek, olej lniany i kwasy tłuszczowe zawarte w tłustych rybach morskich czy orzechach. Powinniśmy całkowicie zrezygnować z „pustych kalorii” takich jak np. słodycze, fast foody czy alkohol. Wprowadźmy do diety produkty bogate w witaminy oraz takie, które przyspieszają spalanie tłuszczu, są to np. grejpfrut, papryczki chili, jabłka czy jogurty naturalne. Ważne, aby produkty te nie były wysoko przetworzone lecz naturalne. Organizm trawi je zwykle łatwo i szybko, bez odkładania tkanki tłuszczowej. Poza tym powinniśmy pić dużo wody, najlepiej około 2 litrów dziennie. Woda pozwala nam oczyszczać organizm i przyspieszyć metabolizm.
Wprowadźmy do swojego trybu życia więcej ruchu. Dobrym pomysłem jest zapisanie się na siłownie. Odpowiednio dobrane dla nas ćwiczenia pozwolą nam spalić tłuszcz i przybrać masę mięśniową. Szczególnie skuteczny jest trening interwałowy na siłowni. Jest to najlepszy rodzaj ćwiczeń dla osób, które chcą spalić tkankę tłuszczową w maksymalnie krótkim czasie. Polega na zmianie intensywności ćwiczeń. Długi umiarkowany wysiłek na zmianę z krótkim intensywnym. Na początku powinniśmy spróbować krótkich treningów interwałowych. W miarę robienia postępów, można zwiększać liczbę interwałów i wydłużać ćwiczenia. Całkowity czas trwania treningu nie powinien przekraczać 40 minut. W przeciwnym razie moglibyśmy zbyt bardzo obciążyć i przemęczyć nasz organizm.
Kolejnymi ćwiczeniami są ćwiczenia pozwalające przybrać odpowiednią dla nas masę mięśniową. W czasie takich treningów powinniśmy starać się jeść dużo białka, które buduje mięśnie. Możemy także wspomagać się suplementami, które pozwolą szybciej budować mięśnie. Treningi powinny być najpierw dostosowane do potrzeb przez odpowiednią osobę, która posiada pojęcie na dany temat. Może to być np. trener osobisty. Powtarzając i zapamiętując ćwiczenia po pewnym czasie będziemy w stanie sami, bez pomocy trenera wykonywać ćwiczenia i korzystać z maszyn/narzędzi dostępnych na siłowni. Ćwiczenia aerobowe na siłowni pozwalają zwiększać wymianę tlenową. Oznacza to, że podczas wysiłku mięśnie otrzymują maksymalną dawkę tlenu. Z kolei dotlenione mięśnie to intensywniejsze spalanie tłuszczu.
Dobrym pomysłem jest także ruch na świeżym powietrzu. Samotne spacery lub z rodziną czy psem pozwolą nam nie tylko się zrelaksować, ale także zmotywować nasze ciało do jakiejkolwiek pracy. Dzięki temu staniemy się żywsi i bardziej dotlenieni. Inne czynności, które możemy wykonywać w obecności natury to przejażdżki na rowerze czy rolkach. Wymagają nieco więcej wysiłku, ale powodują większe spalanie tkanki tłuszczowej. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się także bieganie. Obecnie posiadamy dostęp do wielu aplikacji na smartfony, które pozwalają nam ułożyć odpowiednią trasę. Po zakończonym biegu podpowiedzą jaki dokładnie dystans przebiegliśmy, ile kalorii spaliliśmy i ile wody powinniśmy spożyć w trakcie lub po, aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości płynów.
Nie zapominajmy o dniach odpoczynku, w których nie powinniśmy udawać się na siłownię. Organizm potrzebuje regeneracji i wyciszenia. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez tego nasze kolejne ćwiczenia powodowałyby jedynie obciążenie mięśni i organizmu. Zazwyczaj jest to jeden lub dwa dni bez treningów.
Na naszej diecie dopuszczalne są także dni, w których możemy sobie pozwolić na nieco więcej. Są to tzw. „cheat meal”. Zjedzmy wtedy coś, co bardzo lubimy, a nie powinniśmy ze względu na dietę i nasze postanowienia. Jeśli mamy ochotę na słodkie, może to być np. batonik zbożowy z bakaliami z polewą z białej czekolady. Pamiętajmy także, że nie powinniśmy się katować. Spróbujmy podejść rozsądnie do naszej zmiany trybu życia i zmienić swoje myślenie. Na pewno tego nie pożałujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here