Trening bez siłowni

Wciąż masz pewne opory przed zapisaniem się na siłownię? Obiecywałeś sobie, że zrobisz to wraz z rozpoczęciem się nowego roku, ale jakoś tak wyszło, że zabrakło ci odwagi do tego, by rzeczywiście pojawić się w klubie sportowym i wykupić swój pierwszy karnet? Zapewne cały czas szukasz wymówek, byleby tylko tego nie robisz. Oczywiście jeśli chcesz, zawsze je znajdziesz – bo przecież nie masz czasu, masz na głowie tak wiele przeróżnych obowiązków, a oprócz tego musisz jeszcze zajmować się domem, rodziną i swoimi pasjami. Jeżeli jednak odkryjesz, dlaczego trening na siłowni tak mocno rozkochał w sobie tysiące ludzi z całego świata, nie będziesz musiał już nigdy więcej szukać sposobów na to, by się do niego przekonać. Motywacja i energia przyjdą same. To jest najlepsza metoda na to, aby przekonać się do ćwiczeń na siłowni!

1. Spokój przy ćwiczeniach
Skoro myślisz od dłuższego czasu o zapisaniu się na siłownię, na pewno ważnym elementem wyglądu jest dla ciebie twoja sylwetka. Starasz się o nią dbać. Pilnujesz diety i bazujesz na naturalnych i niskokalorycznych produktach, a oprócz tego trochę się ruszasz, jednak wyłącznie w swoim bezpiecznym domowym azylu. Niby obiecujesz sobie, że będziesz trenować przynajmniej trzy razy w tygodniu, ale widząc swoje codzienne otoczenie, zawsze twoja uwaga zostaje pochłonięta przez coś innego – a to naczynia w zlewozmywaku, które czekają na to, aż ktoś je umyje, a to przez biegające dzieciaki, które musisz bezustannie czymś zabawiać. Udając się na siłownię, odrywasz się od tej codzienności. Twój umysł może się oczyścić, a ty koncentrujesz się wyłącznie na swoim treningu. Przez tą jedną czy dwie godziny o niczym innym nie musisz myśleć. Chcesz tylko jak najlepiej zrealizować swój plan i po prostu to robisz!

2. Motywacja z zewnątrz
Ćwiczenia w domu mają też ten minus, że jeśli wykonujesz je sam, nikt nie jest w stanie cię do nich zmotywować. Oczywiście mówimy tu o sytuacji, gdy pozostała część rodziny w żadnym wypadku nie chce do ciebie dołączyć i woli pozostać na kanapie, oglądając telewizję i jeszcze do tego objadając się tłustymi chrupkami. Patrząc na nich, twoja motywacja spada do zera. Jeszcze gorzej jest w momencie, gdy rodzina wręcz zniechęca cię do ćwiczeń, zaczyna się z ciebie naśmiewać albo namawia do obejrzenia filmu – bo przecież trening zawsze możesz wykonać później. Udając się na siłownię, trafiasz do miejsca, w którym wszyscy ludzie mają podobne cele. Wszyscy chcą walczyć o swoje lepsze sylwetki i wszyscy wzajemnie się wspierają. Czasem robią to zupełnie bez słów. Sam będziesz mógł zobaczyć, o co w tym wszystkim chodzi, gdy wykonasz swój pierwszy trening na siłowni.

3. Bogate wyposażenie
Do wykonania pewnych ćwiczeń potrzebne są specjalne urządzenia i narzędzia. Teoretycznie mógłbyś je kupić i postawić w swoim domu, ale przygotowanie takiej domowej mini siłowni to koszt przynajmniej kilku tysięcy złotych. Rynek artykułów sportowych zmienia się zresztą bezustannie. Jeśli zainteresujesz się tym tematem, zobaczysz, że niemalże co kilka tygodni wypuszczana jest jakaś nowość, która rewolucjonizuje dotychczasowe metody treningowe i którą każdy chce od razu mieć. Musiałbyś więc nastawić się na comiesięczne wydatki rzędu kilkuset złotych, a jednocześnie wygospodarować w mieszkaniu tak wiele miejsca, aby to wszystko spokojnie pomieścić. Po co masz to jednak robić, skoro ten cały specjalistyczny asortyment do ćwiczeń znajdziesz właśnie na siłowniach. Będziesz mógł przebierać w maszynach cardio, różnych rodzajach obciążeń, gumach i bardziej specjalistycznych przyrządach. Twoje treningi staną się urozmaicone, a ty przestaniesz się nimi nudzić!

4. Czysta frajda!
Trening na siłowni ma w sobie coś takiego, że potrafi od siebie uzależnić. Osoby, które naprzemiennie trenują i w klubach sportowych, i w domu, w większości przypadków uważają, że na siłowniach ćwiczy się łatwiej i przyjemniej. Dlaczego? Sam powinieneś to sprawdzić. Nie da się tego wyjaśnić słowami – być może chodzi tu o jakąś magię tego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here