zbilansowana dieta
fot. pexels.com

Ryby odgrywają bardzo ważną rolę w zbilansowanej diecie. Dostarczają niezbędnych dla organizmów tłuszczów oraz białka. Dowiedz się, po jakie ryby warto sięgać i jaki dokładnie mają wpływ na zdrowie organizmu.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jakie-ryby-mozna-wlaczac-do-zbilansowanej-diety/

Co to znaczy, że dieta jest zbilansowana

Tak jak pojęcie zdrowe odżywianie jest przez wielu z nas odmiennie interpretowane, tak w przypadku zbilansowanej diety nie ma pola do polemizacji. Otóż zbilansowana dieta polega na tym, że do naszego organizmu dostarczamy różnorodne składniki odżywcze. Mowa tutaj o makroelementach, jakim są białka, tłuszcze i węglowodany, mikroelementy, a także witaminy i minerały. Istotne jest to, że dla każdego zbilansowana dieta jest czymś innym, ponieważ organizm każdego z nas ma inne wymagania i potrzeby. W każdym razie, chodzi o to, aby właśnie dostarczyć do organizmu takie pożywienie i w takiej ilości, aby skutecznie dostarczyć wszelkie niezbędne składniki odżywcze.

Zdrowe jedzenie

No właśnie, aby skutecznie dostarczyć wszelkie niezbędne składniki należy spożywać wysokiej jakości produkty. Powinny być one, jak najmniej przetworzone, a w ich składzie powinna być jak najmniejsza ilość składników – wówczas możemy mieć pewność, że dany produkt jest dobry dla naszego organizmu i dostarczy nam tego, czego potrzebujemy.

Jednym z takich produktów mogą być ryby, które gdy wybierzemy te dobrej jakości są często nawet lepsze od mięsa. Ryby są źródłem zdrowych tłuszczów oraz białka, dzięki czemu są sycące i smaczne. Otóż tłuszcz jest nośnikiem smaku, co oznacza, że jeśli dany produkt zawiera w sobie tłuszcz lub zjemy do z jego dodatkiem, to będzie smaczniejszy. Warto jednak pamiętać, aby wybierać tylko najlepsze ryby i gatunkowo prawdziwe, a nie te modyfikowane genetycznie i hodowane w specjalnych hodowlach. Zdecydowanie zdrowsze są te dzikie, łowione z naturalnych zbiorników wody, a nie sztucznie przygotowanych pod hodowlę. Ryby dzikie są również bardziej smaczne i mają więcej składników odżywczych, których niestety pozbawione są ryby hodowlane.

Przeczytaj też: http://www.blizejedukacji.pl/jak-szybko-rozwiazywac-zadania-na-obliczanie-predkosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here