czapka i rękawiczki dla niemowlaka, czy trzeba kupić?

Gdy nadchodzi zima, każdy rodzic musi zakupić odpowiednie akcesoria zimowe dla swojej pociechy. Prawidłowo wybrane czapki i rękawiczki niemowlęce, zapewnią maluchom komfort termiczny i wygodę. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Rękawiczki niemowlęce – czy warto kupić?

Niemowlęta jak każdy wiem, nie korzystają zbyt często z rąk podczas zimowych spacerów. W takiej sytuacji, jeżeli chcemy wybrać rękawiczki maluchowi, wybierzmy takie z jednym palcem. Założenie rękawiczek tego typu nie jest trudne. A one zapewnią mu dodatkowe ciepło i uchronią przed zadrapaniem. Wykonane są najczęściej z ciepłego materiału, frotte.

Czasami rękawiczki są w zestawie z kombinezonem zimowym, jeżeli nie kupując rękawiczki zwróćmy uwagę, żeby wybrać wersję na sznurkiem, dzięki któremu maluch nie zdejmie rękawiczek w wózku.

Czapka niemowlęca – jaka powinna być?

Główka dziecka może bardzo szybko ulec wychłodzeniu i wpłynąć na obniżenie temperatury całego organizmu. Dlatego noworodkowi tuż po narodzinach od razu zakłada się czapeczkę. Przed wyborem należy zwrócić uwagę z jakiej tkaniny jest wykonana i czy posiada niezbędne certyfikaty. Czapeczka powinna być uszyta z miłego w dotyku i miękkiego materiału. Dodatkowo powinna być odpowiednio dopasowana.

Czapki i rękawiczki niemowlęce

Wybór odpowiedniej czapki dla dziecka to niezwykle odpowiedzialna decyzja, którą musi podjąć rodzic. Niemowlaki noszą czapeczki przez większość czasu. Ich główki potrzebują ciepła, po to żeby prawidłowo się rozwijać i być zdrowym.

W sezonie zimowym jest to niesamowicie istotne. Dla niemowlaków polecane są czapki polarowe. Ich główną zaletą jest to, że znakomicie utrzymują ciepło i są lekkie. Wtedy główka maleństwa nie jest nadmiernie obciążona. Unikać należy czapek, które są wiązane pod szyją. Chodzi tutaj o bezpieczeństwo dziecka, sznurki mogą spowodować nadmierny ucisk co zagraża życiu malucha.

Czapka niemowlęca nie może być zbyt cienka, ponieważ wtedy nie spełnia swojej funkcji. Noszenie jej traci sens. Wtedy pojawia się zagrożenie, że maluch może się rozchorować. Utrzymanie odpowiedniej temperatury jest ważne w każdym wieku, ale największe znaczenie ma w przypadku niemowlaków.

Przeczytaj też: http://www.zdrowakroplakrwi.pl/czy-warto-kupowac-body-niemowlece/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here