Jak wybrać odpowiednie wkładki na nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu zdecydowanie należy do bardzo krępujących dolegliwości. Powstawanie nieprzyjemnego zapachu to jeden ze skutków, który tylko wzmaga poczucie wstydu u osób zmagających się z tym problemem. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrane wkładki higieniczne czy podpaski mogą tu pomóc.

NTM, czyli nietrzymanie moczu, może mieć różne przyczyny, a co za tym idzie – różne metody leczenia. Pierwszym krokiem w stronę wyleczenia oraz odzyskania komfortu fizycznego i psychicznego jest przełamanie swojego oporu i udanie się do lekarza, który po uwzględnieniu przyczyn tej uciążliwej dolegliwości i zleceniu odpowiednich badań zadecyduje, jakie działania należy podjąć.

Wkładki czy podpaski?

Życie z nietrzymaniem moczu nie musi być nie do zniesienia. Istnieje sporo sposobów na to, by problem zminimalizować, a osobom, które się z nim zmagają, zapewnić tyle komfortu, ile jest tylko możliwe. Niektóre kobiety zmagające się z inkontynencją (nietrzymaniem moczu) zazwyczaj sięgają po standardowe podpaski, to jednak nie do końca trafne rozwiązanie. Lepiej sprawdzą się specjalne wkładki higieniczne (np. Tena), które pozwalają poczuć się komfortowo, bądź specjalne podpaski dla osób zmagających się z NTM.

Wkładki na mimowolne popuszczanie moczu różnią się od zwykłych podpasek znacznie wyższym stopniem chłonności. Chronią przed przeciekaniem, a także przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu. Wykonane są z delikatnych materiałów, które nie powodują podrażnień skóry.

Odpowiednia pielęgnacja okolic intymnych

Utrzymanie zdrowej skóry przy problemie nietrzymania moczu to nie lada wyzwanie. Bardzo ważna jest odpowiednia i dokładna pielęgnacja okolic intymnych, ponieważ częsty kontakt skóry z moczem sprawia, że dana osoba narażona jest na zmiany pH, powstawanie stanów zapalnych, odparzeń czy otarć. Zatem warto zwrócić uwagę na prawidłową profilaktykę zdrowotną, używając odpowiednich produktów. Najlepsze będą wkładki i majtki chłonne, które posiadają przyjazne dla skóry pH oraz zapewniają dodatkowe wsparcie dla płaszcza ochronnego skóry, jednocześnie zapobiegając namnażaniu się bakterii.

Wkładki na nietrzymanie moczu – rodzaje

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wersji artykułów przeznaczonych do „walki” z nietrzymaniem moczu (NTM). Warto rozróżnić, że istnieją specjalne wkładki dla kobiet, a także te przeznaczone dla mężczyzn. Uwzględniają różnice anatomiczne, a przy tym wkładki dla panów nierzadko są w czarnym kolorze, by zapewnić większą dyskrecję.

Wkładki niewątpliwie dobrze sprawdzą się, jeśli zmagamy się z raczej niewielkim problemem z nietrzymaniem moczu. Jeśli zdarza się to dość rzadko (dochodzi do kropelkowego lub częściowego nietrzymania moczu), to wkładka pozwoli czuć się bezpiecznie np. w czasie uprawiania ulubionej aktywności fizycznej.

Przy wyborze odpowiedniego produktu powinno zwracać się uwagę na poziom chłonności. Największą chłonnością wyróżniają się wkładki i podpaski do ochrony nocnej. Ich dodatkową zaletą jest wydłużona powierzchnia.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/miss-fit.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here