Kiedy powinniśmy kupić napalcówki?

0
1790

W zależności od tego jaki rodzaj tańca uprawiamy, musimy koniecznie dobrać właściwe obuwie. Odpowiednie buty umożliwiają tancerzom niesamowity komfort, idealną przyczepność do danego podłoża, a do tego także ułatwia im wykonywanie przeróżnych, bardzo często skomplikowanych tanecznych figur. W związku z tym kwestii tej nie można w żadnym wypadku bagatelizować.

Nakładki na stopy – godne przemyślenia

Każdy tancerz rozpoczynający na poważnie swoją przygodę z tańcem powinien pomyśleć nad specjalnymi nakładkami. Chodzi oczywiście o napalcówki. A czym właściwie są napalcówki? Mówiąc najogólniej są to nakładki materiałowe czy też skórzane bezpośrednio na palce. Idealnie się one dopasowują do anatomii naszej stopy. W żadnym wypadku nie krępują jej. Dzięki temu samo ich używanie jest bardzo funkcjonalne jak i także wygodne. Wiadomo jednak, że napalcówki się nie nadają do każdego typu tańca. Na pewno najlepiej się sprawdzają w jazzie. To właśnie dzięki tymże nakładkom możliwe jest wykonywanie bardzo skomplikowanych obrotów oraz piruetów. To wszystko jest dużo łatwiejsze. Nasze nogi się nie ślizgają już po parkiecie, a do tego się doskonale go trzymają. Tak naprawdę jest to marzenie chyba każdego z tancerzy. Jeśli jesteśmy tancerzami jazzowymi, to na pewno czym prędzej powinniśmy spróbować tańca w napalcówkach. Już po jednym tańcu będzie zszokowani. Oczywiście zaskoczenie będzie jak najbardziej pozytywne. Nie będziemy sobie już wyobrażali występu bez nich. Musimy także zaznaczyć, że buty jazzówki niestety bardzo często ograniczają naszą stopę. Nie musimy się już o to w żadnym wypadku martwić. W napalcówkach raz na zawsze możemy o problemie tym zapomnieć.

Jakie mamy rodzaje napalcówek?

Przed zakupem powinniśmy wiedzieć, jakie rodzaje napalcówek są obecnie dostępne na rynku. Wszystko po to, aby mądrze dokonać wyboru. Pierwsze z nich to bezpalcówki. W tego typu napalcówkach o wiele łatwiej jest utrzymać równowagę. One właśnie stanowią niesamowitą ochronę naszego śródstopia przed urazami. Kolejne to napalcówki z gumką podtrzymującą pojedynczą. W opozycji do nich znajdują się takie, które złożone są z podwójnych gumek podtrzymujących. Ten model akurat świetnie się dopasuje do naszej stopy. Te wykonane z materiału niestety bardzo się ślizgają. A co powiemy o naplacówkach skórzanych? Na pewno zapewniają nam dużo większa przyczepność do parkietu. Jak widzimy na powyższym mamy zdecydowanie z czego wybierać, dlatego warto się zastanowić, czego dokładnie potrzebujemy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/miss-fit.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here