pomoc psychiatry

W ostatnich latach znacząco wzrósł poziom wiedzy społeczeństwa w zakresie zdrowia psychicznego. Leczenie psychiatryczne coraz częściej nie kojarzy się już tylko ciężkimi przypadkami schizofrenii z zamkniętych oddziałów szpitalnych. Wpływ na to z pewnością mają liczne kampanie społeczne i wyznania znanych osób. Dowiedz się, w jakich sytuacjach konieczne może być skorzystanie z pomocy psychiatry.

Zaburzenia depresyjne

Depresja dotyka naprawdę wielu osób i jest określana często jako choroba cywilizacyjna XXI wieku. Warto jednak pamiętać o tym, że zaburzenia depresyjne mogą mieć różną postać np. sezonową, poporodową czy też lekooporną. W zależności od rodzaju depresji, jej podłoża, nasilenia i historii choroby psychiatra Bemowo może zalecić inny przebieg leczenia. Zazwyczaj wdrażana jest farmakoterapia i to właśnie dlatego konieczne jest skorzystanie z pomocy psychiatry, który jako lekarz w odróżnieniu od psychoterapeuty może przepisać niezbędne leki.

Zaburzenia nerwicowe

Do zaburzeń nerwicowych zalicza się m.in. zaburzenia lękowe oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Podstawą leczenia większości rodzajów nerwic jest psychoterapia. W niektórych przypadkach może jednak zostać wdrożona farmakoterapia, za której przygotowanie i prowadzenie są odpowiedzialni specjaliści z dziedziny psychiatrii. Najczęściej stosuje się leki przeciwlękowe lub leki antydepresyjne o podobnym działaniu.

Fobia społeczna

Fobia społeczna należy do grupy zaburzeń nerwicowych i jest uważana za chorobę cywilizacyjną. Sporą przeszkodą w leczeniu nerwicy społecznej jest to, że często jest bagatelizowana i mylona z nadmierną nieśmiałością. W zaawansowanym stadium zaburzenie może jednak doprowadzić w wielu przypadkach do niemal całkowitego wykluczenia z życia towarzyskiego i zawodowego. W ramach leczenia doraźnego psychiatra może przepisać leki przeciwlękowe. Z kolei w leczeniu przewlekłym często stosowane są antydepresanty dodatkowo tłumiące lęk.

Zaburzenia snu

Nie wszystkie zaburzenia snu wymagają pomocy psychiatrycznej. W lekkich stanach bezsenności krótkotrwałej lub przygodnej raczej nie będzie koniecznie rozpoczęcie farmakoterapii i może wystarczyć konsultacja z psychologiem lub psychoterapeutą. Z kolei w przypadku bezsenności przewlekłej o podłożu psychicznym prawdopodobnie potrzebna będzie pomoc psychiatry z sieci klinik PsychoMedic i odpowiednio dobranych leków. Dość często długotrwałe zaburzenia snu są związane z występowaniem innych problemów psychicznych np. depresji, anoreksji lub stresu pourazowego.

Zaburzenia odżywiania się

W skrajnych przypadkach zaburzeń odżywiania się często jedynym wyjściem jest leczenie w szpitalu psychiatrycznym. Z kolei na późniejszych etapach anoreksji czy też bulimii lub przy wykryciu choroby w niezbyt zaawansowanym stadium zazwyczaj wystarcza sama psychoterapia bez wdrażania leków. Przy niektórych rodzajach zaburzeń odżywiania się psychiatra może zalecić jednak dodatkowo farmakoterapię.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/miss-fit.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here