Batony musli w diecie

Wielu osobom zależy na prawidłowym odżywianiu. Wszyscy chcemy dobrze wyglądać i mieć atrakcyjną sylwetkę. Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. W sklepach mamy mnóstwo produktów, gdzie możemy kupić jedzenie w niskich jak również wysokich cenach. Oczywiście wybór należy do nas. Niektórzy decydują się na jedzenie ekologiczne, które ma wielu zwolenników. Jest ono znacznie droższe od tradycyjnego. Warto pamiętać o tym, aby jeść warzywa i owoce. Są one co prawda pryskane i wiele osób może powiedzieć, że nie są tak zdrowe, jak nam się wydaje. Oczywiście prawdą jest to, że używa się wielu nawozów, o których nawet możemy nie mieć pojęcia, jednak musimy coś jeść i jedzenie warzyw i owoców będzie znacznie mądrzejszym rozwiązaniem niż śmieciowe jedzenie lub przetworzone produkty gotowe w sklepach.

Niektórzy zamawiają jedzenie na dowóz. Oczywiście nie mamy wtedy do końca pewności zjakich komponentów zostało ono wykonane
Warto wybierać również w miarę zdrowe przekąski. Czasami jest tak, że w pracy potrzebujemy szybkiej dawki energii, którą może nam dostarczyć baton lub owoc taki jak jabłko czy banan lub owoce suszone czy orzechy. To sposoby na poradzenie sobie z głodem, jednak nie wszystkie one są wskazane. Muszą na siebie uważać zwłaszcza osoby, które mają skoki cukru. Jeśli zauważyliśmy u siebie wahania poziomu cukru we krwi i potwierdziliśmy to badaniami, musimy najprawdopodobniej wprowadzić bardziej zrównoważoną dietę. Dla wielu osób, może okazać się to bardzo niełatwe wyzwanie. Jednak można sobie poradzić i ułożyć jadłospis, który nam pomoże.

Niektórzy zastanawiają się, czy batony musli są zdrowe składają się przecież z płatków owsianych, z suszonych owoców i miodu. Oczywiście wiele zależy od ich składu baton batonowi nierówny. Może się okazać, że jeden nie różni się niczym od zwykłego czekoladowego batonika, a inny jest całkiem pożywny i zdrowy oraz dodaje nam energii. Oczywiście nigdy nie mamy pewności co do tego, jakie składniki zostały użyte w pokarmie, jednak musimy sugerować się składem, który jest dość wiarygodny. Batoniki musli są dobrym sposobem na to, aby dostarczyć sobie szybkiej dawki energii. Może się okazać, że w pracy kiedy łapie nas nagły stres, potrzebujemy takiego wsparcia. Oczywiście znacznie lepiej byłoby się przewietrzyć lub zaczerpnąć świeżego powietrza. Nie zawsze jest to jednak możliwe jedzenie spełnia wiele ról w naszym organiźmie i nie możemy ich bagatelizować. Jeżeli dostarczamy sobie pożywienia, które lubimy, w naszym mózgu uaktywnia się ośrodek nagrody i przyjemności. Czujemy się wtedy dobrze i uwalniają się endorfiny. Nie czujemy więc wtedy spadku nastroju, a jeśli nawet czujemy się smutni to kawałek czekolady może znacznie poprawić nastrój. Jest tak w przypadku wielu osób.

Trzeba jednak pamiętać, że słodycze uzależniają i ich nadmierne spożywanie może prowadzić do ciężkich chorób, takich jak cukrzyca. Grzyby rozwijające się w organizmie również posilają się cukrem. Warto więc nie jeść go zbyt dużo a jeśli już czujemy, że przekraczamy zalecaną dzienną dawkę, warto zamienić słodycze na owoce suszone lub świeże. Oczywiście te suszony mają więcej kalorii, jednak są bardzo dobrym sposobem na to, żeby dostarczyć organizmowi również witamin. Niektóre z nich są bardzo zdrowe zawierają pierwiastki i witaminy takie jak fosfor, żelazo, cynk, potas czy witaminy z grupy B. Pomagają one więc utrzymać prawidłowy poziom tych pierwiastków w organizmie. Jest to znacznie lepszy sposób na zaspokojenie głodu niż jedzenie słodyczy. Niektórzy nie potrafią sobie odmówić słodkich batoników i czekolady. Oczywiście jest wiele sposobów na oszukanie tego łaknienia, jednak nie każdy potrafi z tym wygrać. Niektórzy kompletnie zrezygnowali ze słodyczy i zastąpili je innymi produktami oczywiście to są osoby, które mają silną wolę i mogą być z siebie zadowolone i usatysfakcjonowane takim stanem rzeczy. Warto pamiętać o tym, żeby nasza dieta była różnorodna, a nie jednostajna i nudna, dzięki temu zwiększymy szanse na dostarczenie swojemu organizmowi wszystkiego, co niezbędne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here