Batony owsiane

Większość z nas ma coraz większą świadomość tego, jak ważne jest prawidłowe odżywianie. Chcemy dostarczać swojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. nie bagatelizujemy sobie tego, że możemy szybko zachorować, jeśli nie będziemy o siebie dbać. Chodzi o to również, żeby mieć zrównoważone podejście do tematu odżywiania. Nikt nie chce wpadać w skrajność i jeść tylko warzyw i owoców i myśleć tylko o tym w życiu. Przecież życie to również szczęśliwe chwile, które poświęcamy na rozrywkę, śmianie się, pracę i inne obowiązki związane z wychowywaniem dzieci czy opieką nad rodzicami. Chcemy też utrzymywać kontakty z przyjaciółmi, które nie opierały by się jedynie na pasji do zdrowych produktów.

Dobrze jest więc pozwalać sobie na to, co lubimy. Niektórzy bardzo lubią możliwości, jakie daje owies. Jest to bardzo zdrowe zboże, które pomaga wspierać metabolizm oraz ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Oczyszcza nasze jelita. Owsianka jest świetnym sposobem na zachowanie zdrowia i młodego wyglądu. Jest to idealny sposób na śniadanie, które spełni nasze oczekiwania. Będziemy długo czuli się syci, jest również bardzo szybkie.

Osoby, które nie lubią mleka albo mają nietolerancja laktozy, mogą robić sobie owsiankę na wodzie. Nie chodzi tu przy tym o kupowanie gotowych paczek, ale o kupienie płatków owsianych najlepiej górskich, a nie błyskawicznych i można zalać je gorącą wodą i poczekać aż zmiękną i dodać potem ulubione dodatki, albo po prostu je zagotować bardzo dobrze smakuje z dodatkiem mleka. Jeśli jednak tak, jak wyżej było mówione ktoś go nie może jeść to może sobie śmiało zjeść na wodzie. Można dodać miodu, który, jak wiemy również ma bardzo dużo właściwości i pierwiastków, które świetnie wpływają na nasze ciało. Chodzi o to, żeby do takiej owsianki dodać wszystko to, co lubimy. Niektórzy uważają że bardzo dobrze do niej pasują truskawki, śliwki suszone, porzeczki, maliny. Niektórzy lubią ją zjeść z naturalnym jogurtem. Chodzi o to, aby nam ona smakowała, są też osoby które jedzą owsiankę na słono, bo nie lubią słodkich posiłków. Dobrze sprawdzi się również owsianka w towarzystwie jabłka i cynamonu.

Warto więc urozmaicać sobie te pożywne danie i dzięki temu będziemy bardzo dobrze się czuć. Jeśli nie mamy czasu nawet na to lub w naszej pracy mamy mało czasu na zjedzenie pełnowartościowego posiłku, możemy pozwolić sobie na batony owsiane. Warto wybierać te, które są wykonane z najlepszych składników. Chodzi o to, żeby zawierały one niewiele cukru, a miały dużo dodatków. Taki baton może spełnić nasze zapotrzebowanie na kalorie na jakiś czas. Trzeba oczywiście pamiętać, że nie jest to pełnowartościowy posiłek, a tylko przekąska. Oczywiście znacznie lepiej jest zjeść taki baton owsiany niż czekoladę czy ciasto. Chociaż to zależy od osobistych upodobań i preferencji. Batony owsiane dostępne w sklepach mogą kosztować już nawet złotówkę. Możemy wybierać wśród wielu licznych smaków. Niektórzy kupują je całymi paczkami i trzymają w domu po to, żeby w razie apetytu na coś słodkiego, zjeść takiego właśnie batona. Będziemy się po nim bardzo dobrze czuć, zwłaszcza jeśli jest wykonany z dodatkiem miodu lub suszonych owoców.

Wiele firm produkujących właśnie batony owsiane stara się, żeby nie były one bardzo drogie. Obecnie owies nie jest bardzo kosztownym zbożem. Jest ogólnie dostępny, więc możemy również sami wykonać batony owsiane albo ciastka owsiane, które upieczemy w piekarniku. Możemy tam dodać wszystko, co tylko chcemy i co lubimy robi się je kilka minut
Warto jednak w internecie wcześniej poszukać przepisów, które szczególnie przypadną nam do gustu, zwłaszcza jeśli mamy niewiele czasu na przygotowanie posiłków. Są też Dobrym sposobem na smaczny deser dla dzieci ponieważ maluchy zazwyczaj lubią domowe wypieki, pozytywnie im się one kojarzą, tak samo zresztą jak i nam domowe wypieki kojarzą się z domem i mamą, która je przygotowała. Dlatego warto posiłkować się nimi zamiast innymi słodyczami. Dobrze jest regularnie je przyrządzać samodzielnie we własnym domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here