Butelki filtrujące, czyli cały dzień z czystą wodą

Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez butelki wody mineralnej, która ma być zdrowszą alternatywą dla tzw. kranówki. Zdania w tej kwestii są coraz bardziej podzielone, szczególnie jeśli chodzi o sposób przechowywania wody w butelkach PET, które nie należą do opakowań najbezpieczniejszych dla zdrowia, ani dla środowiska naturalnego. Butelki, które nie podlegają szybkiemu procesowi biodegradacji, nie są obojętne pod względem ekologicznym, dlatego coraz częściej są zastępowane przez butelki filtrujące wielokrotnego użytku.

Filtry – prosty sposób na czystą wodę

Woda, którą czerpiemy z kranów jest pozbawiona niebezpiecznych dla zdrowia substancji, jednak mogą się w niej znajdować zanieczyszczenia niekorzystne dla naszej kondycji, nie zawsze również walory smakowe i zapach takiej wody skłaniają do tego, by z niej korzystać.

Woda kranowa wyróżnia się często dużym stopniem twardości, co oznacza występowanie w jej składzie minerałów w zbyt dużej ilości, takich jak wapń. Powoduje to wytrącanie się tzw. kamienia, który jest niekorzystny dla organizmu i dla urządzeń, które mają styczność z wodą, m.in. czajników.

Woda pochodząca z sieci wodociągowej jest uzdatniona – do dezynfekcji wody stosuje się m.in. chlor. Chlorowana nie charakteryzuje się najlepszymi walorami smakowymi, ma również specyficzny zapach.

Jeśli mimo to uważamy, że warto korzystać z “kranówki”, powinniśmy wiedzieć, że mogą się w niej znajdować śladowe ilości metali ciężkich, pestycydów, herbicydów, a także innych zanieczyszczeń, takich jak pył czy piasek.

Jaką wodę więc pić? Butelkowaną, czy bezpośrednio z kranu? Istnieje jeszcze trzeci sposób na zaspokojenie elementarnej potrzeby życiowej, jaką jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów – to korzystanie z wody dodatkowo oczyszczonej, za pomocą dzbanków i butelek filtrujących.

Uniwersalne butelki filtrujące 

Takie butelki możemy zabrać ze sobą wszędzie – do pracy, do szkoły, na spacer, wycieczkę, w podróż. Mają różne pojemności – od mniejszych0,3 ml) do np. 0,7 ml. Są poręczne, wygodne i zachęcają do tego, by często z nich korzystać.

Ich główny atut to skuteczność w oczyszczaniu wody. Taka jest m.in. jedna z najpopularniejszych – butelka Dafi. To produkt znanej polskiej marki, która proponuje wiele rozwiązań mających na celu podwyższanie jakości wody.

Butelki marki Dafi dostępne są w różnych wersjach (także kolorystycznych). Wszystkie wyróżniają się eleganckim dizajnem i funkcjonalnością. Materiał, z którego je wykonano, jest wolny od BPA. Produkty Dafi posiadają certyfikaty polskie i unijne.

Świetnie radzą sobie z oczyszczaniem wody z pozostałości metali ciężkich, chloru oraz innych zanieczyszczeń. Pijąc wodę z butelki filtrującej Dafi, od razu wyczujemy znaczącą różnicę w smaku i zapachu.

Użyte w butelkach filtry są w pełni naturalne – wykonane z łupiny orzecha kokosowego. Są one wyjątkowo skuteczne w usuwaniu niepożądanych substancji, ale również pozwalają zachować drogocenne dla zdrowia pierwiastki, takie jak magnez. Jeden wkład do butelki Dafi potrafi zastąpić nawet do 300 półlitrowych butelek PET.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here