Jaką kurtkę na rower kupić?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na rowerze w dłuższe trasy nie mają świadomości na jaką kurtkę rowerową warto się zdecydować. Jakie aspekty koniecznie trzeba wziąć pod uwagę? Jaką kurtkę na rower kupić?

Kurtka rowerowa powinna przede wszystkim zostać uszyta z odpowiedniego materiału oddychającego i wodoszczelnego. Osoby, które jeżdżą bardzo często na rowerze i planują pokonywać na jednośladzie trudne trasy w ekstremalnych warunkach będą potrzebowały przede wszystkim produktu, który będzie wykonany przy wykorzystaniu najnowszych technologii.

Z kolei osoby, które jeżdżą na rowerze tylko i wyłącznie w wolnych chwilach nie muszą decydować się na aż tak innowacyjne rozwiązania. Koniecznie należy bardzo dokładnie przyjrzeć się materiałowi, z którego została wykonana kurtka rowerowa.

Nie wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę, że do najbardziej popularnych materiałów należy zaliczyć gorteks, a także softshell. W pierwszym z wypełnionych materiałów znajduje się bowiem półprzepuszczalna membrana, jest ona bowiem w stanie świetnie strzec przed ewentualną wilgocią.

Z kolei softshell charakteryzuje się wiatroodpornością. Nie jest jednak wodoodporny. Do jego największych atutów należy zaliczyć fakt, że świetnie strzeże użytkownika przed ewentualnym wiatrem. Warto również wspomnieć, że niektóre dostępne obecnie na rynku modele mają przez producenta wbudowaną specjalną warstwę polaru. W ten prosty sposób będą doskonale nadawały się na wyprawy rowerowe nawet w najbardziej chłodne dni.

Można również zdecydować się na zakup znacznie cieńszych modeli. Kurtki rowerowe tego typu doskonale zdadzą one egzamin na suchą i wietrzną pogodę. Koniecznie trzeba także podkreślić, że przeciwdeszczowa kurtka na rower musi być uszyta z właściwego materiału. Produkt powinien także posiadać laminowane szwy oraz gumowe zamki. Na co dokładnie powinien zwrócić uwagę użytkownik poszukujący nieprzemakalnego stroju? Kaptury oraz mankiety muszą być przede wszystkim regulowane. Z kolei zamki powinny być uszczelnione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here