Catering dietetyczny – ile kalorii?

Najczęściej zadawanym pytaniem w kontekście wyboru cateringu dietetycznego jest to, ile kalorii powinny mieć dzienne posiłki. Kupując odpowiednią dietę musisz bowiem odznaczyć liczbę kalorii. Tymczasem firmy cateringowe oferują przynajmniej kilka poziomów kalorycznych.

1300 kcal – dla kobiet na start / 1500 kcal – dla mężczyzn na start

Catering dietetyczny Lublin, Warszawa, Poznań i inne miasta oferują na poziomie 1300 kcal dziennie dla pań, które do tej pory jadły bardzo nieregularnie, a czasem nawet zdarzało im się zapominać o posiłkach. Dla przyzwyczajenia się do regularnego jedzenia, pięć razy dziennie, warto więc postawić na małą dawkę kalorii na poziomie 1300 kcal. Po 2-3 tygodniach stosowania takiej diety, powinno się natomiast stopniowo zwiększać kaloryczność o mniej więcej 200 kcal, aż do uzyskania poziomu 1800-2000 kcal dziennie. Mężczyźni z tym samym problemem nieregularnego jedzenia powinni natomiast zacząć od poziomu 1500 kcal.

1800 kcal – dla kobiet mało aktywnych / 2000 kcal – dla mężczyzn mało aktywnych

Z kolei dla kobiet, które już oswoiły się z regularnym jedzeniem, optymalnym poziomem kaloryczności potraw będzie 1800 kcal dziennie. Ten pułap kalorii przeznaczony jest dla pań, które raczej prowadzą siedzący tryb życia i dopiero rozpoczynają swoją sportową „karierę”. Ich aktywność fizyczna jest raczej umiarkowana i wynosi mniej więcej pół godziny do godziny od dwóch do trzech razy w tygodniu. Mężczyźni prowadzący taki sam tryb życia powinni postawić na 2000 kcal dziennie.

2000 kcal – dla aktywnych kobiet / 2500 kcal – dla aktywnych mężczyzn

Z kolei osoby, które doszły już do etapu regularnej, niekiedy nawet bardzo intensywnej aktywności fizycznej, powinny już postawić na poziom 2000 kcal dziennie (kobiety) oraz 2500 kcal dziennie (mężczyźni). Ten pułap kaloryczności przeznaczony jest też dla osób, które zaczęły pracować nad odpowiednim wyrzeźbieniem swojego ciała. Z pewnością catering dietetyczny Lublin spełni szczególne wymagania klientów.

Inne poziomy kaloryczności

Oczywiście, konkretny typ diety może wymagać zwiększenia lub zmniejszenia pułapu kalorii. Przykładowo, pracując nad rozbudową masy ciała, kaloryczność zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn rozpoczyna się od poziomu 2500 kcal i może sięgać nawet 4000 kcal dziennie. Z kolei intensywne odchudzanie może wiązać się z redukcją kalorii do poziomu nawet 1000 kcal dziennie. Inne wymagania kaloryczne mogą mieć również posiłki podczas walki z różnymi chorobami i dolegliwościami, jak chociażby cukrzycą. Catering dietetyczny Lublin oferuje zestawy na różnorodnym poziomie kalorycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here