Ćwiczenia na plecy siłownia

Młodzi ludzie na ogół uskarżają się na problemy z kręgosłupem. Trudno się temu dziwić – wielu z nich wykonuje prace siedzące, w trakcie wykonywania których plecy są bardzo obciążone. Aby móc zachować zdrowie przez długi okres czasu, niezbędne jest podjęcie skutecznych ćwiczeń, wskutek których nasz kręgosłup będzie mocniejszy. Zdecydowanie zaleca się, aby wszystkie treningi podejmować na siłowni pod czujnym okiem trenera personalnego. Będzie on w stanie opracować plan, który w dłuższej perspektywie pozwoli nam uzyskać znaczące osiągnięcia. Ważne jest przy tym, aby nie zniechęcać się chwilowymi porażkami, bowiem może okazać się, że po ich przetrwaniu będzie już tylko lepiej. Dobrze jest również pamiętać o umiarze, ponieważ nadmierne i zbyt uciążliwe ćwiczenia również mogą nas zniechęcić. Podejmowanie racjonalnych działań nastawionych na uzyskanie dobrych efektów w niedługim czasie pozwoli nam zyskać formę, której inni będą nam mogli tylko pozazdrościć.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia na plecy siłownia, warto wybrać te najprostsze, które nie wymagają zbyt skomplikowanych ruchów. Jest to rozwiązanie optymalne, ponieważ będziemy mogli zachować stałą motywację do prowadzenia treningów. W pierwszej kolejności warto skupić się na ćwiczeniach uzupełniających, które należy praktykować w warunkach domowych. Nic nie jest tak dobre na wyprostowanie pleców jak pompki. Należy ustalić sobie odpowiednią ilość powtórzeń, która będzie w pełni dostosowana do wydolności naszego organizmu. Wraz ze wzrostem formy należy ćwiczyć jeszcze więcej i bardziej intensywniej. W momencie, gdy zdamy sobie sprawę, że osiągnęliśmy kres naszych możliwości, należy jak najszybciej zdecydować się na podtrzymywanie dotychczas osiągniętych rezultatów. Nie jest to trudne, gdyż zdecydowanie łatwiej jest ćwiczyć mniej, a regularnie, niż podejmować katorżnicze treningi raz w tygodniu. Dobrym rozwiązaniem wydaje się również włączenie pompek do stałego planu treningowego.

Czas, który spędzamy na siłowni, powinien być wykorzystywany do maksimum. Dlatego wszelkie rozmowy z innymi osobami należy ograniczyć do niezbędnego minimum. Może okazać się, że interesujące nas sprzęty będą zajęte przez innych kulturystów. W takiej sytuacji nie warto czekać na ich zwolnienie, lecz jak najszybciej podjąć działania na innych urządzeniach. Możliwości jest tak wiele, że wcale nie musimy ograniczać się jedynie do wyciskania sztangi lub ćwiczeń na martwym ciągu. W każdej sytuacji możemy dobrać opcję, która będzie w pełni odpowiadała założonemu planowi treningowemu. Jeżeli zaś chodzi o konkretne ćwiczenia, warto skupić się na tych, które rozwijają partie mięśni pleców. Oprócz wspomnianych pompek dobrze jest zdecydować się na martwy ciąg. Ćwiczenie to polega na tym, że ustawiamy spory ciężar, około 60 kilogramów, a następnie w pozycji półleżącej ciągniemy wajchę z stosownego urządzenia. Jeżeli ciężar ten jest dla nas zbyt duży,
z powodzeniem możemy go obniżyć. Dzięki działaniom tego typu jesteśmy w stanie stopniowo dochodzić do perfekcji i unoszenia w martwym ciągu sporych gabarytów, które mogą sięgać nawet ponad 100 kilogramów.

Wyciskanie sztangi należy zawsze wykonywać z asekuracją innej osoby. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy ustawiony przez nas ciężar jest znaczny i przekracza masę naszego ciała. Jeżeli nie przyszedł na siłownię z nami żaden znajomy, możemy poprosić inną osobę, która aktualnie nie ćwiczy. Dzięki temu unikniemy przykrych sytuacji, w których nie będziemy w stanie zdjąć z siebie sztangi. To w rezultacie może doprowadzić do tego, że będziemy musieli ją turlać po całym ciele, co wiąże się z dużą bolesnością. W przypadku, gdy jesteśmy jedynymi osobami na siłowni, warto zdecydować się na martwy ciąg bądź inne ćwiczenie, które z powodzeniem możemy wykonywać bez asekuracji. Ponadto dobrze jest znać ćwiczenie, jakim są rozpiętki. Wykonuje się je z dwoma sztangielkami z niewielkimi ciężarami. Należy wykonywać z nimi wymachy ramionami w tył aż do momentu, gdy poczujemy, że kręgosłup został rozprostowany.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowe jedzenie
Następny artykułJedzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here