Dobór kosmetyków

Dermatologia to dziedzina medycyny, która dynamicznie się rozwija, dzięki niej wiemy jak zachowuje się nasza skóra pod wpływem różnych środków kosmetycznych. Nauka sprawia, że wiemy czego używać do naszej cery a co lepiej omijać, warto więc zapoznać się co jest dla nas najlepsze i jakie są najnowsze trendy kosmetyczne.

O rodzajach naszej cery, słyszał już chyba każdy, mamy trzy typy cery: tłusta, mieszana i sucha. Jeśli chcemy by preparaty które kupujemy działały dobrze, to zadbajmy o odpowiedni dobór kosmetyków. Cera tłusta wymaga najwięcej uwagi, gdyż przez nadmiar wydzielanego sebum możemy borykać się z niedoskonałościami takimi jak trądzik. Przy cerze tłustej powinniśmy zadbać o jej dobre oczyszczenie, preparatami, które nie zawierają alkoholu i nie będą zbytnio złuszczały nam naskórka, bo może to pobudzić skórę do jeszcze bardziej intensywnego wydzielanie sebum. Inaczej sprawa wygląda przy cerze mieszanej, jakie będą odpowiednie kosmetyki dla tej cery? Będą to te kosmetyki, które tonizują skórę i pozwolą złuszczyć naskórek, nie musimy tutaj przesadnie dbać o nawilżenie czy oczyszczenie skóry. Cera sucha to ta, która potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, zwłaszcza zimą, gdy mroźne powietrze wieje w twarz, co doprowadza do zaczerwień i pęknięć naskórka, dlatego przy tym rodzaju skóry unikajmy też preparatów zawierających alkohol.

Mamy trzy rodzaje cery i trzy sposoby na jej pielęgnację. Coraz popularniejsze stają się olejki do twarzy, które odpowiednio dobrane pomogą nam nawet przy cerze tłustej, jeśli jesteśmy posiadaczami tego typu cery, to nie bójmy się ich, odpowiednio dobrany nie zapcha nam porów, tylko je oczyści. Każdy typ cery najlepiej reaguje na kosmetyki te najbardziej naturalne, nie ma w nich dużo składników które mogły by uczulać i na szczęście stają się coraz bardziej popularne i przystępne cenowo. Wybierając to co kupujemy zastanówmy się jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry, nie bierzmy ich bez zastanowienia, tak możemy doprowadzić do pogorszenia stanu naszej cery i jeszcze dłuższej walki o prawidłową kondycje.

Przeczytaj też o http://www.zapachnatury.com.pl/Bielenda-naturalne-polskie-kosmetyki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here