Depilacja laserowa czy woskiem

Marzysz o idealnie gładkiej skórze bez odrastających, kłujących włosków? Wybierz dla siebie odpowiednią metodę depilacji, dzięki której szybko pozbędziesz się zbędnego owłosienia – możesz zdecydować się na wosk lub laser. Sprawdź, jakie są różnice między tymi metodami i zastanów się, która z nich będzie lepszym wyborem nawet w przypadku tak precyzyjnych zabiegów, jak depilacja brazylijska.

Depilacja woskiem czy laserowa – która jest bardziej bolesna?

Jeśli masz niski poziom odporności na ból, lepiej zrezygnuj z depilacji woskiem. Ta metoda pozbywania się zbędnego owłosienia jest bardziej bolesna – polega na wyrywaniu włosów wraz z cebulkami. Nieprzyjemne uczucie dotyczy przede wszystkim wrażliwych obszarów ciała, w tym pach i okolic intymnych. Tymczasem depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia prawie bezboleśnie, wykorzystując energię termiczną błyskawicznie niszczącą cebulkę wraz z korzeniem.

Wosk czy laser – która metoda depilacji jest bardziej efektywna?

Różnice pomiędzy depilacją laserową a woskiem dotyczą również efektywności. W przypadku wosku zazwyczaj włosy odrastają po dwóch tygodniach lub szybciej. Zabieg należy zatem często powtarzać, aby zachować idealnie gładką skórę. Tymczasem epilacja laserowa zwykle pozwala utrzymać efekty przez minimum miesiąc. Należy jednak zauważyć, że wiele osób cieszy się gładką skórą nawet przez osiem tygodni, a nawet dłużej.

Metoda depilacji a podrażnienia skóry

Wybrana przez Ciebie metoda depilacja może mieć wpływ także na wystąpienie podrażnień skóry. W tym zakresie lepszym wyborem będzie depilacja laserowa, która nie powoduje wykwitów skórnych i już po pierwszym zabiegu pozwala cieszyć się idealną gładkością. Warto podkreślić, że stanowi ona również remedium na wrastające włoski. Zabieg przeprowadzony woskiem nie zawsze trafia w mieszki włosowe i w przypadku wrażliwej skóry może wywołać pieczenie lub uporczywe swędzenie.

Jaką metodę depilacji warto wybrać?

Depilacja woskowa jest zazwyczaj znacznie tańsza od zabiegu przeprowadzanego laserem, ale za to mniej skuteczna. Z łatwością można ją wykonać w warunkach domowych, ale należy pamiętać, że brak doświadczenia może skutkować bolesnymi uszkodzeniami skóry. Depilacja laserowa jest bezpieczniejsza i bardziej efektywna, ale powinna być przeprowadzana wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym i przy użyciu wysokiej jakości sprzętu. To świetny wybór dla osób, które chcą uniknąć bólu związanego z usuwaniem grubszych włosów w trudno dostępnych obszarach.

Chcesz zapisać się na profesjonalny zabieg depilacji laserowej? Odwiedź stronę http://amaryllisclinic.pl/cennik/depilacja-laserowa-lodz-cena/ i poznaj szczegóły laseroterapii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here