Podstawowy zestaw bokserski dla dzieci

Trenowanie sportów walki oznacza konieczność zaopatrzenia się w dodatkowe akcesoria. Cały zestaw dziecięcy niewiele różni się od kompletu dla dorosłych, przy czym składa się oczywiście z mniejszych rozmiarowo elementów. Ważne jest, aby młody zawodnik otrzymał kompleksową ochronę i strój z dodatkami zapewniający bezpieczeństwo oraz swobodę ruchów. Zobacz, jak wygląda podstawowy zestaw małego boksera.

Zestaw podstawowy

Na samym początku przygody z boksowaniem rodzice niekoniecznie chcą inwestować w drogi, kompleksowy zestaw do ćwiczeń. W zupełności wystarczający okaże się zestaw podstawowy – ważne, aby zawierał:

  • rękawice bokserskie,
  • owijki bokserskie,
  • uchwyt montażowy,
  • wypełniony worek treningowy.

Sprawdź, czy w zestawie są akcesoria do zamontowania worka. Zazwyczaj trzeba dokupić je oddzielnie. Potrzebujesz wtedy łańcucha 1-, 2- lub 3-metrowego oraz karabińczyka.

Zestaw rozszerzony

Gdy zobaczysz, że Twoja pociecha traktuje poważnie przygodę z boksowaniem, zawsze możesz zaproponować jej dalszy rozwój. Zapewnią go odpowiednio dopasowane akcesoria do boksowania. Na zestaw bokserski dla dzieci składają się takie akcesoria jak w wersji podstawowej, ale są one bardziej zaawansowane technologicznie. Na pewno są też większe, bo zawodnik rośnie.

Co jest najważniejsze?

Dla komfortu i bezpieczeństwa młodego boksera liczy się nie tylko to, z ilu elementów składa się zestaw bokserski. Ważna jest jakość każdego z nich oraz rozmiar, który powinien odpowiadać wzrostowi, wadze i umiejętnościom technicznym juniora.

Producenci dzielą zestawy bokserskie dla dzieci nie tylko ze względu na liczbę elementów, ale też wagę worka czy wielkość rękawic i owijek. Można znaleźć zestawy dedykowane kilku grupom wiekowym, np.:

  • od 4 do 9 lat – worek bokserski o rozmiarze 85 cm wysokości
  • od 5 do 10 lat – worek bokserski o rozmiarze 80 cm wysokości i 30 cm średnicy i wadze 15 – 20 kg, rękawice w rozmiarze 6 oz.

Istotna dla komfortu i bezpieczeństwa dziecka jest jakość przyrządów do ćwiczeń. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy posiadają one stosowne certyfikaty. Jeżeli chodzi o rękawice, to najlepsze są te spełniające normy PN-EN 13277-1:2002 oraz PN-EN 13277-7:2010. Dowiedz się więcej na temat tego, jak wybrać rozmiar rękawic bokserskich.

Prawidłowy montaż worka

Aby nie zniechęcić dziecka do treningów, trzeba zadbać o odpowiedni rozmiar rękawic i worka, a także zamocowanie go na odpowiedniej wysokości. Należy dopasować ją do wzrostu młodego zawodnika, żeby miał zapewniony łatwy dostęp i mógł precyzyjnie trenować wyprowadzanie celnych ciosów.

Odzież dla młodego boksera

Strój do ćwiczeń jest równie ważny jak akcesoria. Warto zadbać o komfort swojej pociechy, proponując jej odzież, która oddycha i nie krępuje ruchów. Potrzebne będą zatem spodenki i podkoszulek z bawełny lub tkaniny technicznej z domieszką elastanu. Skup się też na odpowiednio amortyzowanym obuwiu stabilizującym kostkę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here