podkład
fot. pexels.com

Dobrze dobrany podkład to połowa, jak nie więcej, sukcesu całego makijażu twarzy. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowego podkładu, aby jego kolor idealnie współgrał z Twoim naturalnym kolorytem skóry!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/w-jaki-sposob-widzimy-kolory-i-jaki-ma-to-zwiazek-z-hormonami-niebieskim-uspokoj-skolatane-nerwy/

Kolor podkładu wybieraj na żywo!

Mowa tutaj oczywiście o unikaniu wybierania odcienia podkładu przez Internet, z tzw. swatch’y, czyli próbek kolorów widocznych na ekranie monitora. Niestety trzeba mieć na uwadze to, że ekran przekłamuje kolory. Dodatkowo producent może działać na innych próbkach, mieć inne ustawienia monitora niż Twoje. Tak naprawdę porównując kolory podkładów z dwóch różnych ekranów można mieć wrażenie, że ogląda się różne kolory podkładu, mimo że jest on taki sam. Pamiętaj więc, aby zawsze podkład wybierać na żywo, w drogerii.

Światło dziennie i utlenianie fluidu

Tak samo, jak ekran smartfonu czy komputera nieco przekłamuje kolorystykę podkładu, to tak samo może być podczas oglądania go na żywo w sztucznym świetle w sklepie. Mimo że w drogerii oświetlenie jest dobre, to jest to zupełnie inny rodzaj światła niż to dzienne, na zewnątrz. To właśnie w nim Twój podkład i jego kolor powinien wyglądać idealnie. Pamiętaj zatem, aby nie kupować wstępnie wybranego podkładu, ale poprosić o jego próbkę, by zobaczyć jak będzie wyglądał w świetle dziennym. Możesz też poprosić o umalowanie Cię zalecanym przez wizażystkę w danej drogerii podkładem, dzięki czemu zobaczysz jak on wygląda. 

Zwróć też uwagę na to, że niektóre podkłady mogą się utleniać, czyli zmieniają swój kolor na nieco ciemniejszy. Przetestowanie koloru jak powyżej pomoże Ci ocenić jaki naprawdę odcień będzie dla Ciebie dobry. 

Kolor sprawdzaj na szyi lub twarzy, nie na dłoni

Wiele dziewczyn podkład ocenia aplikując go na dłoń. Oczywiście w ten sposób można sprawdzić konsystencję produktu i jego formułę, ale na pewno nie jest możliwe by w ten sposób dobrze ocenić kolor fluidu. Otóż skóra na twarzy jest zupełnie inna niż na skórze dłoni. Pamiętaj więc, aby zawsze wybierać kolor sprawdzając go na twarzy, a ewentualnie na szyi, a nie na dłoni.

Przeczytaj też: http://silawnas.pl/czarny-rudy-jasny-blond-kiedy-wybrac-takie-kolory-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here