Jaki puchar sportowy wybrać dla zwycięzcy

Kiedy organizujemy ceremonię wręczenia nagród dla lokalnego klubu sportowego, klubu tanecznego, szkoły lub konkursu kulinarnego, dobrze jest mieć błyszczące centralne miejsce na trofea sportowe. Oto przydatny przewodnik jak wybierać idealny puchar dla naszego wydarzenie.

Wybór pucharu – co należy wziąć pod uwagę?

Materiał wykonania. Trofea sportowe mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, co wpływa na ich wagę, wygląd i cenę. Prestiżowe puchary mogą być wykonane ze srebra. Ten rodzaj trofeum jest synonimem osiągnięć sportowych np. dla singli US Open dla mężczyzn. Jeśli mamy ograniczony budżet, warto kupić puchar z tańszych materiałów, na przykład z chromowanego metalu. Dzięki temu możemy kupić większe nagrody, aby naprawdę się wyróżniały.

Wielkość pucharu. Ponieważ duże puchary trofeów są zwykle dawane zwycięzcom wydarzeń, możemy potrzebować tylko jednego z nich na ceremonię. Następnie możemy wybrać mniejsze, tańsze trofea lub medale dla zdobywców drugiego miejsca, lub oznaczyć indywidualne osiągnięcia. Nie musimy też kupować co roku nowego pucharu – większość głównych zawodów sportowych zachowuje oryginalne trofea i wręcza zwycięzcom mniejsze repliki, może warto pójść w ich ślady.

Styl nagrody. Powinniśmy także zdecydować, który styl pucharu najlepiej zaspokoi nasze potrzeby – a to może oznaczać zastanowienie się nad rodzajem nagrody zwykle przyznawanej za rodzaj osiągnięć, które nagradzamy. Na przykład, chociaż klasyczny kielich nadaje się do użycia na wielu różnych imprezach, alternatywne wersje są synonimem określonych sportów. Wiele osób kojarzy dzbanki bordowe z golfem, na przykład ze względu na słynne trofeum British Open. Możemy wybrać trofeum w stylu urny, takie jak Puchar Henri Delaunay Mistrzostw Europy UEFA, lub puchar sportowy ze współczesnym akcentem, taki jak trofeum użyte w Copa America Centenario.

Grawerowane puchary

Nagrody są bardziej osobiste dla zwycięzcy, gdy są oznaczone danym wydarzeniem, możemy to zrobić z łatwością w dzisiejszych czasach. Przykładowo producent pucharów tryumf.com oferuje różne techniki zdobienia od kolorowego nadruku po grawerowanie laserowe. Wiele pucharów ma okrągłe lub kwadratowe podstawy. Jeśli wybierzemy kwadrat, tytuł nagrody może być wygrawerowany na przedniej płycie i dodać dalsze szczegóły, takie jak imię zwycięzcy lub sponsora, do jednej z pozostałych trzech stron. Natomiast nagrody o okrągłych podstawach często zawierają grawerowane opaski cokołowe. Przykładowo zawierać mogą: nazwę nagrody, imię zwycięzcy, datę prezentacji, miejsce, w którym odbył się konkurs.

Podczas każdego rodzaju zawodów lub konkursu błyszczący puchar zmotywuje uczestników do dalszych starań. Takie trofeum to idealna nagroda za każdy rodzaj osiągnięć, od wyjątkowego sezonu sportowego dla drużyny, po nagrodę dla wybitnego naukowca. Nadające się do pokazania w kolekcji drużynowej lub zabrania do domu jako pamiątki, puchary mogą być przyznawane grupom lub osobom indywidualnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here