O czym pamiętać wybierając trenera personalnego dla siebie

Samotne odchudzanie stanowi wyzwanie. Czasem brakuje czasu, czasem się nie chce, a od jednego dnia opuszczonego treningu kiedy w gruncie rzeczy nic się nie stało, do kolejnych takich dni już krótka droga. W takim okresie ciężko utrzymać stały poziom motywacji. Wraz z nastaniem epidemii koronawirusa można jednak pozytywnie spożytkować dodatkowy czas. Przeprowadzenie treningu w warunkach domowych przy niewielkiej ilości sprzętu nie stanowi problemu. Co jednak zrobić, by utrzymać stały poziom motywacji. Można spróbować wydać kilka złotych więcej na pomoc trenera personalnego. Nawet miesięczny pakiet może zdziałać cuda, pod stałą opieką wykwalifikowanego trenera, a nie kosztuje on wygórowanych pieniędzy. Czym się kierować w czasie epidemii decydując się na trenera personalnego?

Czy w ogóle warto?

Przede wszystkim postawienie na doświadczonego trenera niesie z sobą wiele korzyści. Trener personalny online nie tylko podpowie, gdzie popełniasz błędy, ale też pomoże w ułożeniu indywidualnego planu działania oraz diety na podstawie Twojego stan zdrowia i aktualnych możliwości fizycznych.

Przy wyborze trenera personalnego warto ocenić, jak wygląda jego ciało. Dosłownie. W przypadku pomocy trenerów personalnych ich ciało stanowi ich wizytówkę, jest więc niejako odzwierciedleniem ich możliwości i pracy, jaką są w stanie wykonać. Wysportowana i atrakcyjna sylwetka przyciąga uwagę i jest dowodem, że stosowane przez niego metody są nie tylko zdrowe, ale też skuteczne i sprawdzone w działaniu.

Doświadczony trener personalny wie jednak, że każde ciało jest inne. Mamy inne predyspozycje żywieniowe, metaboliczne oraz genetyczne czym się od siebie różnimy tak bardzo, że nasze potrzeby względem treningów i diet będą znacznie od siebie odbiegać. Profesjonalny trener personalny potrafi wyczuć tę różnicę i dostosować plan do możliwości swoich klientów.

Czasem wystarczy wiedza

Nie da się ukryć, że sięgając po opinie trenera personalnego, wierzymy w jego umiejętności i wiedzę oraz nabyte doświadczenie. Chcąc uzyskać jak najwięcej rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat zdrowego odżywiania, treningów i własnego ciała warto zadawać pytania, zwłaszcza trudne, które pomogą ocenić profesjonalizm oraz jakość prowadzonych spotkań. Tym bardziej jest to kluczowe obecnie, gdy kontakty twarzą w twarz stanowią ewidentny problem i nie zawsze można uzyskać doraźną fachową pomoc. Jeśli przekazywana wiedza ma poparcie w badaniach naukowych oraz w jego obserwacjach u klientów, taki fakt, na pewno sprawi, że ocena trenera personalnego w oczach potencjalnego klienta wzrośnie.

Doświadczenie na wagę złota

Doświadczenie niezaprzeczalnie jest jednym z wymogów, jakie stawia potencjalnego trenera personalnego w dobrym świetle. Ten punkt poniekąd łączy się z sylwetką trenera. Jeśli widzimy, że praca, jaką wkłada w pomoc swoim klientom, przynosi efekty, to możemy takiemu trenerowi zaufać. Praktycznie każdy trener personalny online posiada mniejsze lub większe doświadczenie, ale tylko najlepsi jak np. trenerka personalna online naomitamper.pl mogą się wyróżnić na tle mnogości trenerów i pasjonatów bycia fit. Doświadczenie jest ważne, ale doświadczenie, które jest w stanie przełożyć się na stały i kompleksowy rozwój trenera personalnego, jest jeszcze ważniejsze.

Dieta

Plan treningowy i dieta to podstawa pracy trenera personalnego. Obecnie stan nauki na temat odchudzania i przybrania masy mięśniowej podczas treningów nie pozostawia wątpliwości co do znacznego wpływu skutecznie dobranej diety w pracy nad sylwetką ciała. Dlatego też skuteczne odchudzanie nie może odbyć się bez dobrania diety i planu dostosowanego do możliwości klienta. Temu właśnie ma służyć wywiad przeprowadzony przez trenera personalnego. Jest to kluczowe zarówno dla samego ćwiczącego jak i dla utrzymania przez niego stałego poziomu wysokiej motywacji.

Trener personalny musi chcieć posiadać minimum podstawową wiedzę na temat zdrowia i trybu życia swojego klienta. Opracować plan w zgodzie z celem, jaki jest przez niego oczekiwany oraz ocenić, jaki jest stopień aktywność klienta podczas rutynowego tygodnia. W ten sposób powstaje plan diety bogaty w indywidualny bilans kaloryczny. Trener personalny powinien, układając dietę, posiadać też wiedzę na temat potencjalnych alergii pokarmowych i innych przeciwwskazaniach dietetycznych. Tak samo sprawa dotyczy aktualnych problemów zdrowotnych, ograniczeń mięśniowych i ogólnozdrowotnych ograniczeń organizmu. Błędem jest zakładanie podczas prowadzenia treningu odchudzającego, że klient jest w stu procentach i zawsze w pełni zdrowy. Tym bardziej dzisiaj jest to cenna rada, gdyż przez brak możliwości spotkania się twarzą w twarz, złe wprowadzenie do treningu bez odpowiedniego wywiadu może skończyć się bólem lub – co gorsza – trwałą kontuzją.

Trening ma być przyjemny

I ostatnia rzecz, która może wyróżniać trenera personalnego na tle innych. Trener personalny powinien umieć przekazać pozytywną energię oraz w razie potrzeby zmotywować do jeszcze większej pracy nad sobą. Początki nie zawsze bywają łatwe i przyjemne, dlatego też tutaj rola trenera personalnego jest ogromna, by utrzymać motywację swojego podopiecznego i wdrożyć go na nowo w świat diety, treningów, liczenia kalorii i zabawy, jaka się z tym wiąże. Ostatecznie uprawianie sportu jest przecież głównym aktywatorem wydzielana się hormonów szczęścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here