Organiczny sklepik

W dzisiejszych czasach bardzo ważną role w naszym życiu odgrywa dieta. Wszyscy chcemy abyśmy byli zdrowi, a nasze samopoczucie było jak najlepsze. Oprócz dobrze zbilansowanej diety i odpowiednich ćwiczeń nie udałoby nam się utrzymać dobrej kondycji ciała, ale również umysłu.
Niestety niektórzy ludzie są bardziej podatni na otyłość lub różnego rodzaju choroby. W takiej sytuacji powinniśmy być bardzo czujni i ‚pilnować’ nasze zdrowie. W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo podatni na reklamy, w których ukazywane są różne pyszności, które w dużych ilościach są niebezpieczne dla naszego ciała. Powinniśmy się temu nie poddawać, ale wszyscy wiemy jak kuszące jest zjedzenie pączka, który jest oblany lukrem, a w środku pyszna marmolada.
Nasze życie jest bardzo szybkie. Nie mamy czasu gotować sobie zdrowych, dobrze zbilansowanych posiłków lub po prostu nie opłaca nam się gotować tylko dla siebie. Wtedy z pomocą przychodzą nam wszechobecne fast foody. Szybki i pyszny posiłek za nieduże pieniądze? Brzmi idealnie. Pyszne pizze, kebaby, frytki czy inne niezdrowe jedzenia są dla nas lekko uzależniające. Fast foody mają tyle samo przeciwników ile miłośników. Czytając to pewnie większość zastanawiałaby się co w tych fast foodach jest wyjątkowego, że ma tyle miłośników? Brzmi irracjonalnie. Nie da się tego wyjaśnić. Jednak ludzie kochają to co zakazane i niezdrowe. Większość wybrałaby dużego hamburgera z serem i mięsem smażonym na głębokim tłuszczu niż zdrową sałatkę. Oczywiście są też przeciwnicy fast foodów. Uważają je za wymysł, a ludzi, którzy się nim zajadają za niepoważnych, którzy podtruwają swój organizm. Patrząc na to z innej strony mają oni wiele racji. Szybko dostępne, niezdrowe posiłki uzależniły nas od siebie.
Warto też zauważyć, że jeśli zjemy coś niezdrowego raz na jakiś czas, nic złego nam się nie stanie. Warto zachować we wszystkim umiar i zdrowy rozsądek. Przecież nikt z nas nie chce zachorować na choroby żołądka czy być otyłym.
Ale co jeść by nasze ciało i umysł były szczęśliwe? Na pewno powinniśmy dostarczać wiele witamin oraz odpowiednio nawadniać nasze ciało. Najlepszym wyborem będzie tutaj woda, ale zielona herbata czy inne zioła również będą odpowiednie.
W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk stawia się na ochronę zwierząt oraz na to, by owoce i warzywa nie były wspomagane różnymi chemicznymi nawozami. Nikt z nas nie chce, aby zwierzęta cierpiały przez to, że my chcemy zjeść jajka czy mleko. Producenci mają obowiązek sprawić, by zwierzęta nie były męczone, miały odpowiednie jedzenie, ilość ruchu czy nawet kontakt ze świeżym powietrzem. Również coraz więcej ludzi staje się weganami, bądź wegetarianami. O ile wegetarianie nie jedzą mięsa, to weganie nie jedzą nic co jest pochodzenia zwierzęcego. Myślę, że tacy ludzie zasługują na szacunek i podziw ze strony innych. W końcu nagłe wyeliminowanie z diety mięsa, mleka czy jajek może być ciężkie, wiele przepisów naszych babć opiera się tylko na tych produktach. Na szczęście mądrość i spryt człowieka stworzyła wiele zamienników dań, a restauracji oferujących dania wegańskie jest coraz więcej. Oczywiście nie oznacza też, że dania te są gorsze i niedobre.
A jeśli chodzi o owoce i warzywa? Jakie wybrać? Chodząc do równych marketów, na dziale warzyw i owoców możemy zaobserwować idealnie duże i wypolerowane jabłka, gruszki itd. Ale jeśli ktoś kiedykolwiek mieszkał na wsi i posiadał jabłoń wie, że tak idealne jabłka zdarzają się bardzo rzadko. Niestety producenci nie stawiają na jakość tylko na ilość. Dodają wiele sztucznych nawozów i pestycydów, które powodują, że jednostki są dorodniejsze, ładniej wyglądają, a co za tym idzie, lepiej się sprzedają.
Najlepszym sposobem byłoby kupowanie owoców od lokalnych dostawców, gdzie wiemy, że nie są one sztucznie nawożone lub jeśli mamy swoją działkę możemy posadzić warzywa sami.
Jeśli jednak nie mamy czasu, bądź możliwości możemy zasięgnąć innej opcji. Istnieje takie coś jak organiczny sklepik. To właśnie tam możemy kupić produkty, które są w pełni ekologiczne i zdrowe.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/miss-fit.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here