Rodzaje butów do piłki nożnej

Piłka nożna to wciąż jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. Nie tylko uprawia się go na poziomie profesjonalnym i międzynarodowym, ale również amatorsko, po to, by zrzeszać miłośników i pasjonatów tej dyscypliny. Na boisku liczą się przede wszystkim predyspozycje, kondycja, doświadczenie, ale również komfort i wygoda, co nie zawsze zależne jest tylko od czynników atmosferycznych. Odpowiednio dobrany ubiór to właśnie to, co czynni zawodnika pewnym siebie, a obuwie do piłki nożnej Nike sprawia, że piłkarz czuje się skuteczny. Podpowiadamy dzisiaj, jakie rodzaje obuwia sportowego można spotkać w sklepach oraz jak je odróżnić i wybrać te, dzięki którym zdobędziemy najwięcej bramek.

Rodzaje obuwia do piłki nożnej Nike

Jedne z podstawowych butów do piłki nożnej to klasyczne lanki, czyli korkotrampki, które każdemu znane są z dzieciństwa. Są to buty przeznaczone do gry na twardej nawierzchni oraz na normalnym boisku trawiastym. Podeszwa obuwia przeznaczona wyposażona jest w okrągłe lub płytkowe korki o średniej wysokości, najczęściej plastikowe lub gumowe. Najlepiej sprawdzą się w warunkach trawiastego i suchego boiska. Wkręty to natomiast propozycja do zadań specjalnych. Buty do piłki nożnej Nike tego rodzaju doskonale sprawdzą się na grząskim boisku, w błocie lub podczas gry w deszczu. Obuwie posiada gwint w plastikowej podeszwie,  w który (za pomocą specjalnego klucza) wkręca się metalowe korki. Wpływają przede wszystkim na niezawodną przyczepność podczas trudnych warunków na nawierzchni. Kolejnym rodzajem są turfy, które stosuje się do gry na twardym i zmrożonym boisku, co doskonale sprawdza się poza regularnym sezonem. Ten rodzaj piłkarskiego obuwia wyposażony jest w kilkadziesiąt niewielkich gumowych kołków. Poprawiają przyczepność i dają maksymalną stabilizację na trudnej nawierzchni. Ostatnim rodzaje obuwia do piłki nożnej od Nike są znane halówki przeznaczone do gry na hali. Podeszwa obuwia tego rodzaju jest gładka, nie ma żadnych korków ani kołków. Najczęściej wykonana jest z kauczuku, dzięki czemu zapewnia odpowiednią przyczepność na parkiecie.

Buty dopasowane do Ciebie, czyli wygoda przede wszystkim

Idealne obuwie do piłka nożna Nike to takie, w którym będziemy czuć się maksymalnie komfortowo. Powinny być dobrane nie tylko do nawierzchni, ale również do pozycji, na której grasz, a także Twojego stylu gry. Jeśli na boisku pełnisz funkcje defensywne, postaw na model o kanciastych korkach, które mocniej wbijają się w podłoże. Jeśli najczęściej atakujesz, spraw, by Twoje buty posiadały możliwość przyśpieszenia. Dodatkowo warto wziąć pod uwagę takie komponenty jak świetne dopasowanie do stopy. Dla profesjonalistów ma to niebagatelne znacznie, bowiem dzięki temu można odpowiednio czuć piłkę. Kolejną kwestią jest również waga obuwia. Warto pamiętać, że im lżejszy but, tym łatwiej będzie Ci zareagować na boisku.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala17/domains/miss-fit.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here