Suplementy dla wegan

Osoby, które zdecydowały się prowadzić wegański tryb życia, muszą niezwykle dbać o zdrową i zbilansowaną dietę, aby zapewnić sobie odpowiedni poziom niezbędnych składników odżywczych. Niestety czasami sama dieta nie wystarczy i wówczas niezbędne jest sięgnięcie po specjalistyczne suplementy.

Czym powinny charakteryzować się suplementy dla wegan?

Weganizm to rodzaj diety, ale także pewien określony styl życia. Wymaga on zrezygnowania ze spożywania pokarmów pochodzenia zwierzęcego: mięsa, mleka, jaj czy nawet miodu. W praktyce może więc prowadzić do dość znaczących ograniczeń i wielu wyrzeczeń. Co więcej, potencjalnie może zwiększać ryzyko zachorowania z powodu powstałych niedoborów.

Z tego względu osoby będące na diecie wegańskiej powinny zadbać o jej odpowiednie zbilansowanie, a także uzupełnienie w specjalistyczne suplementy, które pomogą uzupełnić ewentualne niedobory. Jednocześnie, preparaty te powinny odznaczać się pochodzeniem wyłącznie roślinnym, aby nie stanowiły dysonansu z prowadzonym trybem życie. Ich kolejną ważną cechą powinna być łatwa przyswajalność minerałów i witamin, których dostarczają.

Po jakie zatem warto sięgnąć?

Magnez

Magnez jest niezwykle ważnym minerałem w diecie każdego człowieka. Bierze udział w różnorodnych procesach metabolicznych, a także odpowiada za właściwe funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego. Zapobiega między innymi skurczom oraz podnosi witalność organizmu. Dzięki jego odpowiedniemu stężeniu człowiek czuje się pełen energii, gotowy do podejmowania codziennych wyzwań.

Z tego powodu warto sięgnąć po suplementy z magnezem, szczególnie jeśli jest się osobą pijącą sporo kawy lub aktywną fizycznie. Dzięki temu jego ewentualne niedobory zostaną szybko uzupełnione.

Magnez można przyjmować jako samodzielny preparat oraz w suplementach złożonych, które oprócz niego zawierają także szereg innych, ważnych składników. Przykładem może być napój Active Liquids Zero, występujący jako koncentrat. Zawiera on oprócz magnezu także szereg witamin z grupy B, sód, potas, wapń i niacynę. Doskonale nadaje się do uzupełnienia niezbędnych elektrolitów w trakcie wysiłku fizycznego, dlatego jest polecany osobom aktywnym, żyjącym w wegańskie stylu.

Węglowodany

Brak energii może dotknąć każdego z nas, szczególnie w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego lub umysłowego. Na szybką regenerację doskonale sprawdzają się batony i żele energetyczne, które zawierają wysoką dawkę węglowodanów, będących zastrzykiem „szybkiej” energii.

Energetyczne suplementy dla wegan powinny oprócz węglowodanów dostarczać także niezbędnych witamin i minerałów, które przyczynia się do podniesienia poziomu energetycznego i korzystnie wpłyną na zdrowie. Idealnym ich przykładem będzie zdrowy i smaczny baton X-Treme Energy Bar, który odznacza się wyjątkowym składem. Znajduje się w nim aż dziewięć witamin, zdrowe i sycące płatki owsiane oraz błonnik. Smaku dodają mu owocowe koncentraty oraz rodzynki. Dzięki takiemu połączeniu zapewnia na długo poczucie sytości i gwarantuje szybki „restart” po wysiłku. Może stanowić także doskonale przygotowanie do niego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here