ubranka
fot. pexels.com

Kompletowanie wyprawki dziecięcej to nie lada wyzwanie. Po pierwsze ze względu na różnorodność produktów i rzeczy, które trzeba kupić. Z drugiej zaś strony ze względu na to, że jest to spory wydatek, a z jeszcze innej – kompletowanie wyprawki wymaga posiadania wiedzy. Pozostając w temacie wiedzy, dzisiaj opowiemy ci jak mądrze skompletować garderobą podczas kompletowania wyprawki!

Zobacz też: http://jegoego.pl/joggery-dzieciece/

Ilość ubranek ma znaczenie!

Nie ma co ukrywać – ubranka dla maluszków są po prostu cudowne. Te kolorki, falbanki, wzory. Wszystko sprawia, że rodzice mają ochotę kupować i gromadzić mnóstwo ubranek dla dziecka. Prawda jest taka, że tych ubranek na start wcale nie musi być bardzo dużo, a wręcz nie powinno. Maluszek w pierwszych tygodniach i miesiącach bardzo szybko rośnie, więc z ubranek będzie wyrastał tak naprawdę z tygodnia na tydzień. Wiele rodziców mówi, że ich dzieci w wielu ubrankach nawet nie miały okazji chodzić, bo szybko rosły, a też miały zapas różnych ubranek i zwyczajnie od wielu z nich nawet nie zostały odcięte metki. Kompletując zatem ubranka, wybierz ich racjonalną ilość i postaw na ubranka nieco większe, dzięki czemu posłużą na dłużej.

Takich ubranek nie wybieraj

Dla maluszka najlepsze są ubranka, które są jak najbardziej bezpieczne zarówno dla niego, jak i dla rodziców. Chociaż pozostając po stronie mamy i taty, to główniejszą rolę odgrywa nie tyle bezpieczeństwo, co wygoda. Otóż zaleca zrezygnować się z ubranek (tych na start), które mają wiele guziczków, zamków, zatrzasków, dodatkowych zdobień, które nie są przyjemne w dotyku. Ubranko powinno być jak najbardziej gładkie, minimalistyczne, pozbawione dodatków. Wynika to stąd, że maluszek może zrobić sobie krzywdę takimi np. metalowymi zatrzaskami lub suwakiem blisko twarzy. Dla rodziców zaś może to być niekomfortowe, aby przy każdej zmianie pieluszki (co na początku jest bardzo często wymagane) odpinać kilka lub nawet kilkanaście guzików.

Naturalne jest bezpieczne

Zdecydowanie warto postawić na jakość, w nie na ilość. Nie jest powiedziane, że dobre jakościowo (z naturalnych materiałów, antyalergiczne) ubranka nie są piękne. Są równie atrakcyjne, co te, które w swoim składzie mogą mieć sztuczne dodatki. Obecnie rynek produktów naturalnych jest tak rozwinięty, że zdecydowanie można znaleźć w nim produkty wysokiej jakości.

Przeczytaj też: http://www.silvanspa.pl/jak-przekonac-chlopca-do-noszenia-czapki-z-daszkiem-chroniacej-przed-sloncem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here