Jak prawidłowo wykonać makijaż?

0
1387

Niby każda kobieta potrafi wykonać zwykły dzienny makijaż, ale jednak efekty w przypadku tego zabiegu bywają skrajnie różne. Od czego to zależy? Jakieś tam znaczenie na pewno mają produkty do makijażu Makeup Revolution, ale często panie przywiązują do nich zbyt dużą wartość i uważają, że dobry kosmetyk sam wykona za nie świetny makijaż. Tak to oczywiście nie wygląda. Równie ważne, o ile nie ważniejsze są przecież umiejętności i ogólna znajomość tematu. A oto kilka prostych zasad, którymi należy się kierować, by każdy makijaż był efektywny, estetyczny i upiększający.

Karygodnym błędem jest nakładanie makijażu z całkowitym pominięciem pielęgnacji. Niektórym wyda się to dziwne, ale kobiety rzeczywiście potrafią tak robić – tuż po wziętym prysznicu przechodzą do nakładania podkładu, naiwnie sądząc, że lepiej utrzyma się on na skórze, jeśli zrezygnują z kremu czy chociażby lekkiej emulsji. Pielęgnację trzeba natomiast koniecznie zastosować, zanim kolorowe kosmetyki Makeup Revolution trafią na poszczególne, przeznaczone dla nich miejsca. Oczywiście nikt nie mówi o tym, by wsmarowywać w twarz sto tysięcy tłustych i wylewających się balsamów bądź olejków. Lekki krem na dzień w zupełności wystarczy. Ochroni on skórę przed bezpośrednim zetknięciem się z podkładem czy pudrem.

Następnym krokiem powinno być zastosowanie bazy. Nie jest ona niezbędna, ale jeśli powierzchni skóry brakuje gładkości i równości, warto zastosować ten krok, by później podkład nie powchodził w zmarszczki czy rozszerzone pory. Dopiero tak przygotowana cera jest gotowa na makijaż. Należy rozpocząć go od oczu, a zakończyć na aplikacji podkładu i korektora. Całość trzeba też utrwalić dobrym pudrem, który wykończy makijaż i sprawi, że nie będzie się on tak szybko ścierać. Jeżeli natomiast kosmetyki do makijażu Makeup Revolution mają utrzymać się w nienaruszonym stanie przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt godzin, warto też skorzystać ze specjalistycznych utrwalaczy makijażu, którymi spryskuje się całą twarz.

Więcej: http://www.kosmetycznepasje.pl/2020/03/makeup-revolution-x-sebile-stworz.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here