Na czym polega redukcja

Żeby schudnąć, nie wystarczy po prostu wstać z kanapy. Konieczna jest całkowita zmiana nastawienia – zarówno do diety, jak i samej aktywności fizycznej. Warto postawić przede wszystkim na odpowiednie ćwiczenia, które pozwolą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Wchodzą one w skład tak zwanego treningu na redukcję. Jest on polecany wszystkim osobom chcącym zyskać płaski, ładnie wyglądający brzuch. Na czym polega redukcja? Na aktywności usprawniające zrzucanie kilogramów. Chodzi o to, aby pobudzić organizm do skuteczniejszego spalania tkanki tłuszczowej. Jak pokazuje praktyka, nie jest to łatwe, dlatego warto wskazać kilka konkretnych metod, dzięki którym osiągnięcie postawionego celu stanie się możliwe.

Ćwiczenia na schudnięcie z brzucha

Jak można się domyślić, wiele zależy od naszej wagi, a także możliwości. Często popełnianym błędem przez osoby dopiero zaczynające treningi jest realizacja zbyt intensywnych ćwiczeń, źle dostosowanych do możliwości organizmu. W efekcie, bardzo łatwo o przeciążenie i kontuzje. Do tego dochodzi naturalne zniechęcenie, które z kolei prowadzi to porzucenia treningów.

Jeśli więc do tej pory nie mieliśmy styczności z regularną aktywnością fizyczną, powinniśmy skupić się na lekkim wysiłku. Może być to spacer, spokojna jazda na rowerze czy też nordic walking. Intensywność należy zwiększać stopniowo. Gdy nasz organizm przyzwyczai się już do wysiłku, możemy postawić na ćwiczenia siłowe, a także intensywniejszy aerobik.

Redukcja tkanki tłuszczowej stanie się możliwa także za sprawą treningu interwałowego. Polega on na ćwiczeniach realizowanych w kilku pomniejszych sesjach. Każda z nich składa się z kilku minut lekkiego treningu, przeplatanego z krótkimi okresami wzmożonej aktywności (zazwyczaj trwa to około 30-40 sekund). Doskonałym na to przykładem jest bieganie interwałowe.

Przez większość czasu utrzymujemy stałe, spokojne tempo, które jednak co pewien czas znacząco zwiększamy, przechodząc do sprintu. Po kilkudziesięciu sekundach wracamy do truchtu. Czynność tę powtarzamy co najmniej kilka razy. Trening interwałowy sprawia, że tkanka tłuszczowa będzie spalana nie tylko w trakcie ćwiczeń, ale również długo po ich zakończeniu.

W sieci często można spotkać się z pytaniami, jak ćwiczyć, żeby schudnąć. Jeśli nie czujecie się na siłach, by przygotować i zrealizować własny plan treningowy, zgłoście się do specjalisty. Trener personalny zapewni realizację usług o charakterze kompleksowym. Polegają one nie tylko na opracowaniu planu ćwiczeń, ale również na kontroli sposobu ich wykonywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here