Plan na siłownię

Prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna stanowią dla nas bardzo istotne elementy codziennego życia. Zwłaszcza w sytuacji, gdy spędzamy sporo czasu w pracy, w dodatku w pozycji siedzącej i nie mamy zbyt wiele wolnego. Jest ważne, aby dużo się poruszać, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie stosujemy regularnej diety. Wielu z nas nie spożywa z rana śniadania, a więc najważniejszego posiłku w ciągu dnia, gdyż spieszy się do pracy. Odpowiednia dieta to taka, która jest regularna i zapewnia nam odpowiednią wartość składników odżywczych. Jednak obok diety ważne jest także, aby mieć właściwy plan ćwiczeń. Wiele osób preferuje takie aktywności jak basen, siłownię bieganie, czy też jazdę na rowerze. Niektórzy wolą sporty zespołowe – popularnością cieszą się piłka nożna, siatkówka, koszykówka, czy piłka ręczna. Należy więc dostosować do swoich preferencji tę aktywność, która pasuje nam najbardziej. Najlepiej jest wybrać tygodniowy plan ćwiczeń na siłowni dla początkujących. Daje to możliwość na wyrobienie sobie rzeźby, a także na zrzucenie zbędnych kilogramów. Należy także pamiętać o tym, żeby ćwiczyć regularnie, gdyż odstępstwo od narzuconego sobie planu i brak konsekwencji w naszym działaniu może sprawić, że nie będzie spodziewanych efektów. Trzeba dopasować odpowiedni rozmiar i ciężar hantli, tak abyśmy mogli wyprostować ramiona bez problemu. Należy Napiąć mocno mięśnie korpusu oraz mięśnie pośladków. Plecy powinno się trzymać prosto, ale nie pochylać głowy. Trzeba wykonywać wymachy ręką w taki sposób, aż będzie wyprostowana. Ważne, żeby powtarzać ten ruch przez określony czas.
Trzeba narzucić sobie także właściwą ilość powtórzeń. Z czasem można dodawać sobie coraz większe ilości powtórzeń, jeżeli zauważymy, że jesteśmy w stanie zrobić coraz więcej. Regularne powtórzenia mogą wzmocnić nawet o dwa kilogramy masę mięśniową. Pamiętać trzeba jednak także o regularnym odpoczynku i uzupełnianiu płynów. Brak przerwy może również wpływać negatywnie na nasze zdrowie i sprawić, że będziemy szybciej się męczyć.
Trzeba także uporządkować sobie chronologię, jeśli chodzi o wykonywane ćwiczenia. Jedne zadania należy robić jednego dnia – np. co dwa dni, a po drodze trening powinien wyglądać inaczej. Wśród popularnych ćwiczeń jest m.in. przyciąganie hantli do klatki, które powinno się wykonywać w pozycji „pompkowej”. Można również wyciskać hantle naprzemiennie. Tego typu ćwiczenia należy jednak wykonywać w pozycji leżącej. Zwykle preferuje się dziesięć powtórzeń przy takich ćwiczeniach. Popularnym ćwiczeniem jest również podciąganie się na drążku. Jest to o tyle przydatne, że drążek można umieścić w przestrzeni przy wejściu do pokoju, więc możemy równie dobrze ćwiczyć w ten sposób w swoim własnym domu. Należy oczywiście pamiętać także o właściwej rozgrzewce. Jest to bardzo istotne w kontekście bezpieczeństwa oraz zapobiegnięciu kontuzji. Dobrą rozgrzewką jest także bieganie na bieżni, które są często umieszczone w wielu nowoczesnych siłowniach. Można dzięki temu regulować sobie bieg w zależności od kalorii, które chce się spalić. Oczywiście przy części rozgrzewki przydają się także takie przyrządy jak np. orbitrek, steper, czy też rowerek. Bardzo przydatna może okazać się praca z piłką, która pozytywnie wpływa na mięśnie pośladków, czy pleców. Jednym z popularniejszych elementów wielu siłowni są także wiosła, które szczególnie pozytywnie wpływają na mięśnie ramion. Do tego nie sposób przejść obojętnie obok przysiadów, czy brzuszków, które są bardzo skutecznym narzędziem do poprawy naszej koordynacji. Także ćwiczenia z szarfą mogą nam się przydać w tym zakresie. Są one bardzo często stosowane przy różnego rodzaju rehabilitacjach dla osób, np. ze schorzeniami kręgosłupa. Po treningu na siłowni należy ochłonąć przez odpowiednio długi czas. Warto wziąć długi prysznic, a jeżeli wychodzimy na zewnątrz w przypadku pogody, która nie jest przyjazna nam, tym bardziej jest wymagane, żeby być ostrożnym. Przy takiej pogodzie łatwo o zachorowanie, co potem zaburzy nasz rytm ćwiczeniowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here