Warzywa na parze

Chyba każdy z nas chociaż raz w swoim życiu spróbował odchudzać się. Niektórym nawet to słowo kojarzy się fatalnie i przychodzi im na myśl tylko głodówka albo wycieńczające ciało ćwiczenia. Na dzień dzisiejszy jednak odchudzanie nabrało trochę innego sensu. Dzisiaj bardzo spopularyzowane jest zdrowe, fit jedzenie czy racjonalnie przeprowadzony trening całego ciała. Wiemy już, że nie musimy katować się ćwiczeniami by osiągnąć idealną sylwetkę, bądź pić tylko samą wodę. Jeśli jednak ktoś nie zna się na ćwiczeniach czy odchudzaniu może wynająć sobie prywatnego trenera personalnego czy dietetyka. Dietetyk odpowiada tylko za naszą dietę. Wie on jak ustawić posiłki, aby było odpowiednio zbilansowane. Nasza codzienna dieta powinna zawierać dużą ilość witamin, (które głownie zawarte są w owocach i warzywach), a także białko, węglowodany i tłuszcze. Błędne myślenie polega na tym, że staramy się całkowicie wyeliminować węglowodany i tłuszcze, ponieważ myślimy, że są one zbędne w naszej diecie i powodują tycie. Jest to jednak nieprawda, którą dietetycy starają się przekazać wszystkim.
Natomiast trener personalny może odpowiadać za naszą dietę, ćwiczenia, ale także motywację do zgubienia zbędnych kilogramów. W dzisiejszych czasach zawód ten stał się bardzo popularny, wykonuje go wiele osób. Może być to zasługa zapotrzebowania na rynku polskim (jak wiemy coraz więcej Polaków wybiera zdrowy tryb życia), bądź dlatego że zostać trenerem personalnym nie jest trudno. Wymagane są tylko kursy (płatne), które może zrobić każdy z na. Nie potrzebujemy wyższego wykształcenia czy doświadczenia w pracy z ludźmi. Trener personalny potrzebny nam jest kiedy nie wiemy jak zabrać się za nasze odchudzanie. Najczęściej trener rozpisuje jadłospis, do którego musimy się stosować. Dostajemy listę przepisów, które sami wykonujemy, a czasem nawet dostajemy gotowe posiłki na cały tydzień. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ nie musimy chodzić po sklepach i szukać, czasem bardzo ciężko dostępnych produktów, a potem spędzić długi czas w kuchni na przygotowanie go. Trener personalny również pomaga nam na siłowni. Pokazuje nam jakie ćwiczenia wykonywać na daną partię ciała oraz jak wykonać je odpowiednio. Często przy pierwszych wizytach na siłowni ciężko nam jest się zaaklimatyzować, boimy się, że ktoś może krzywo na nas patrzeć czy że nie będziemy wiedzieli jak używać danego sprzętu. Tutaj osoba, która jest ekspertem jest dla nas bardzo pomocna i czujemy się pewniej, kiedy pokaże nam ‚co i jak’ robić. Warto też zauważyć, że trener personalny bardzo nas motywuje, często kontaktuje się ze swoimi podopiecznymi, dokumentuje nasze wymiary, zdjęcia, gdzie idealnie widać nasze efekty w odchudzaniu się.
Ale co zrobić kiedy chcemy odchudzać się na własną rękę? Być może sami chcemy zagłębić się w fit życie lub po prostu nie stać nas na pomoc doświadczonych ludzi. Najlepszym pomysłem byłoby stopniowe wprowadzanie diety i ćwiczeń. Przykładem może być codzienny wieczorny spacer lub wybranie się na rower czy rolki w słoneczny dzień. Warto namówić swoją drugą połówkę, bądź znajomych do spędzenia aktywnie czasu, zamiast wybranie się na pizze czy imprezę z alkoholem. Być może zarazimy swoim fit życiem innych? Jeśli taki aktywny styl życia nam się spodoba, możemy w następnym kroku zapisać się na siłownie. Karnet kosztuje średnio 100 zł na miesiąc, a mamy dostęp do wszystkich maszyn, które umożliwią nam trening całego ciała. Niektóre siłownie oferują również pakiet zajęć takich jak joga, zumba czy sztuki walki.
Najważniejszym krokiem w drodze do wymarzonej sylwetki będzie nasza dieta. Jak większość z nas wie, 80% sukcesu to nasza dieta. Bardzo ważne jest by do naszego organizmu nie sprowadzać zbędnego cukru, który zamienia się w tkankę tłuszczową. Na początku musimy wyliczyć nasze zapotrzebowanie kaloryczne. U kobiet jest to około 2000 kcal, ale to zależy naszej aktywności w ciągu dnia czy pracy jaką wykonujemy. Jeśli chcemy wprowadzić zdrową dietę musimy zwrócić uwagę na jedzenie dużo warzyw i owoców. Idealnym pomysłem mogą być warzywa na parze, które dostarczają nam witamin, które nie są utracone w czasie ‚gotowania’.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here